Що таке RSS?

RSS – порівняно нова, однак вже достатньо популярна технологія, що дає змогу власникам сайтів швидко інформувати своїх читачів про оновлення в інформаційному наповненні. RSS зазвичай використовується для швидкої публікації контенту, що часто оновлюється, наприклад, новини, блоги, подкасти тощо. Отож, для читачів це також найпростіший шлях відстежувати новини та інформацію.

Формат RSS спеціально розроблено для того, щоб користувачі могли легко виділити та використати для себе логічно відокремлені блоки інформації — наприклад, назву повідомлення, короткий зміст, час створення тощо. Ці логічно окреслені шматки інформації, наприклад, дозволяють передивлятись зміст сайту, безпосередньо не заходячи на нього браузером - особливо зручно це тому, що RSS-читачі видно чи відбулися на сайті якісь оновлення, чи ні.

Робиться це за допомогою спеціальних програм, що називаються RSS-читачами або агрегаторами. Більшість сучасних інтернет-браузерів (Internet Explorer 7, Mozilla Firefox, Opera, Thunderbird, Maxthon, Safari ) також можуть самостійно працювати з RSS-потоками. Також існує багато онлайн-сервісів, що теж дають змогу читати RSS (наприклад Google Reader, RSS.I .UA, Bloglines, Яндекс.Лента тощо).

(Інформація з сайту azh.com.ua)

Однією з переваг RSS є те, що ви можете відслідковувати як усі оновлення сайту, так і лише те, що вас цікавить! Ви можете читати RSS-стрічку лише окремого взятого розділу!
Для цього відкрийте потрібний вам розділ і просто додайте до адреси "/feed".

Наприклад, ви хочете читати новини, що стосуються Карпатського національного парку...
Відкриваємо розділ на сайті:
http://pryroda.in.ua/blog/category/nacionalni-prirodni-parki/karpatskij/
додаємо до адреси "/feed"
отримуємо:
http://pryroda.in.ua/blog/category/nacionalni-prirodni-parki/karpatskij/feed
Все! Остаточну адресу можна додавати до вашого улюбленного RSS-клієнта (програми чи онлайн-сервісу для читання RSS)!

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...далі


Приєднуйтесь!