05.04.2016 Рубрики: НПП "Олешківські піски"

Заява дирекції НПП “Олешківські піски”

Сьогодні навколо Національного природного парку «Олешківські піски» склалася така ситуація, яка загрожує не тільки нормальному функціонуванню самої установи, але й існуванню тих природних комплексів і об’єктів, задля охорони яких був створений Національний природний парк.

Національний природний парк «Олешківські піски» створено в Херсонській області, згідно до Указу Президента України від 23 лютого 2010 року № 221 «Про створення Національного природного парку «Олешківські піски». Парк розташований на території Голопристанського, Цюрупинського районів та Новокаховської міської ради Херсонської області. Загальна площа Парку становить 8020,36га земель державної власності, у тому числі 5222,30га земель, які вилучаються в установленому порядку (Державне підприємство «Каховське лісове господарство» – 2140,30га; Державне підприємство «Великокопанівське лісомисливське господарство» – 531,70га; Державне підприємство «Цюрупинське лісомисливське господарство» – 2550,30га) та надані Парку у постійне користування, і 2798,06га земель, які включаються до його складу без вилучення у землекористувачів. Ці землі були надані Парку у відповідності з чинним законодавством.

Раніше, у 50-80-х роках більша частина цієї території використовувалася, як військовий авіаційний полігон Міноборони, на підставі Розпорядження Ради Міністрів СРСР від 06.04.1950 року №478-РС, постанов (рішень) Ради Міністрів УРСР від 04.05.1950 року № 1314-035 та від 25.09.1951 року № 18020-РС та АКТу на право довгострокового тимчасового користування землею без вилучення із земель державного лісового фонду, постановою Ради Міністрів УРСР від 01.10.1974р. №473 та зареєстрований в книзі реєстрації землекористування Цюрупинської районної ради за №120 (1985р.), термін дії якого закінчився. На теперішній час ніяких документів, що підтверджують право на продовження використання даної ділянки Міністерством оборони України не має.

У жовтні 2015р. на територію Козачелагерської арени Нижньодніпровських (Олешківських) пісків був введений військовий контингент.Військові Збройних Сил України фактично самовільно захопили цю територію, включаючи і ту частину, яка межує з НПП «Олешківські піски». На даній території проводяться стрільби з застосуванням військової техніки та важкого озброєння(152 мм. САУ, міномети «Васильок» та ін.), які тривають і до даного часу. Кожного дня стається до декількох сотень пострілів та вибухів з такої зброї, при чому, напрямок стрільби невідомий; постійно використовується стрілецька зброя усіх типів та калібрів. Все це сталося без будь-якого попередження, буквально зненацька, ніякого оголошення не було, лише після початку навчань були виставлені пости. Стрільба ведеться у небезпечному наближенні (від 5-4 до 3-2 км.), як до населених пунктів (с. Козачі Лагері та с. Кринки) так і до установи, яке має стратегічне значення для продовольчої безпеки країни – Новокаховського рибоводного заводу частикових риб.

Військовослужбовці Збройних Сил України заборонили перебування працівників Парку на його території, що призвело до зупинки їх робочого процесу і розвитку Парку в цілому. Саме на цій території знаходиться заповідна зона, площею 1391га. Що саме там відбувається? Нам не відомо! Оскільки, діяльність військовослужбовців продовжується, сьогодні ми змушені надавати відмовуі усім бажаючим відвідати Парк.

Але, найстрашніше- втрата унікальних природних комплексів і об’єктів НПП «Олешківські піски». Ми розуміємо необхідність підвищення боєздатності Збройних Сил України і їхню потребу у постійному навчанні, але не можна з одного боку боронити свою землю, а з іншого боку руйнувати її природну спадщину.

З повагою, колектив Парку!

ЗАЯВИ, ЗВЕРНЕННЯ, ЗАПИТИ

Про робочу групу з розгляду питань, пов`язаних із використанням території національного природного парку “Олешківські піски” підрозділами Збройних Сил України

Заява про вчинення криміналного правопорушення
Відповідь

Звернення членів науково – технічної ради НПП “Олешківські піски”
Відповідь

Інформаційний запит
Відповідь

Звернення членів науково – технічної ради НПП “Олешківські піски”
Відповідь 1
Відповідь 2

Голові Раденської сільської ради Кравченко О.В.
Відповідь 1
Відповідь 2
Відповідь 3

Рада Національної безпеки та оборони України Турчинову О.В.
Відповідь

Голові Комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Томенко М.В.
Відповідь

Leave a Reply