Уряд «забув» про кошти на утримання заповідників
Активісти екологічних організацій занепокоєні, що український держбюджет на цей рік не передбачає фінансування заповідників і національних парків.
Активісти екологічних організацій занепокоєні, що український держбюджет на цей рік не передбачає фінансування заповідників і національних парків, які підпорядковуються Держлісагенству. Голова Національного екологічного центру України Ярослав Мовчан розповів Deutsche Welle, що у головному фінансовому документі країни відсутній такий рядок призначення коштів, як «на утримання заповідних об’єктів», є лише кошти загалом на ведення лісового господарства.
Чиновницький саботаж
Екологи побоюються, що заповідники можуть залишитися без фінансування, адже й загальна сума зменшена на 30 відсотків порівняно з минулим роком. Мовчан каже, що потрібно лише, аби виконувалися чинні документи, адже є держпрограма з формування національної екологічної мережі, одним з елементів котрої є створення нових об’єктів природозаповідного фонду. За словами голови Нацекоцентру, чиновники саботують цю держпрограму.
Низка екологічних організацій вже скерували звернення до владних інституцій щодо загрози знищення заповідної справи в Україні. Вони нарікають, що корупціонери свавільно знімають статус з уже існуючих об’єктів природно-заповідного фонду, ліквідовано держорган, який був відповідальним за управління такими територіями, стає відомо про нові захоплення земельних ділянок заповідних територій чи посягання на них.
Загроза вирубки лісів
Ярослав Мовчан пояснює, що часто це робиться під виглядом «інвестиційної діяльності та розвитку територій». Крім того, екологи і працівники заповідників побоюються масових звільнень, а відтак національні парки можуть перетворитись на звичайні лісгоспи, де почнеться лісоповал. Так, за словами голови екоцентру, нацпарки вже тепер мають проблеми з погодженням своїх штатних розкладів в обласних управліннях Держлісагенства.
Природоохоронна активістка Марія Фатікова зауважує, що сьогодні однією з головних цілей розвинутих країн світу є збільшення площ природно-заповідного фонду. Вона нагадує, що, згідно з тією ж державною програмою формування національної екомережі України, до кінця 2015 року природно-заповідний фонд має становити майже десять з половиною відсотків від площі країни. Нині ж частка таких територій становить трохи більше п’яти відсотків.
Автор: Ольга Веснянка
Редактор: Христина Ніколайчук
http://www.dw.de/dw/article/0,,15726028,00.html