13.09.2013 Рубрики: Новини

У заказнику під Києвом діє «невидиме» для чиновників поле для гольфу

Київ – У Козинському заказнику на Київщині незаконно діє поле для гольфу, і тут же – на природоохоронній території – зводять будівлі. Проте в Обухівській райдержадміністрації, у міліції та у Державній екологічній службі стверджують, що до недавнього часу нічого про це не чули. Хоча на табличках гольф-клубу вказано, що його заснували 2006 року. У профільному парламентському комітеті, тим часом, кажуть, що за поточний рік кількість скарг на забудову, зокрема, на природоохоронній території зросла майже втричі.

Акуратно підстрижені газони, лунки, прапорці та навіть ресторанчик для спортсменів – і все це просто посеред природоохоронної зони – показали Радіо Свобода фахівці Національного екологічного центру. На території Козинського заказника заборонена будь-яка господарська діяльність, зокрема, викошування трави, не кажучи вже про будівництво, зауважує еколог Олександр Соколенко.

«Коли створювали заказник, то це робилося з метою охорони, по-перше, частини міграційного коридору птахів, а по-друге, частини водно-болотних угідь, розташованих вздовж Дніпра. Власне, на сьогодні це залишилась остання ділянка. На Південь від Києві, на жаль, немає більше місць біля Дніпра, що лишилися у первозданному стані. Ближче все забудовано котеджами, знищено повністю всі береги Дніпра, і далі, в районі Українки, так само все забудовано», – стверджує еколог.

За його словами, на заповідній території триває забудова. Поблизу гольф-клубу дійсно можна побачити будматеріали і техніку.

Жодних дозволів на забудову немає – Обухівська РДА

В Обухівській райдержадміністрації, втім, заявляють, що нічого не знають про будь-які споруди у Козинському заказнику. Зокрема, керівник апарату адміністрації Ярослав Єрошкін повідомив: «Ми піднімали документи, які є у нас, скеровували запит на Козинську селищну раду. На сьогодні ані ми, ані селищна рада жодних дозволів на розміщення споруд і облаштування місць відпочинку не давала».

У Державній екологічній інспекції спочатку повідомили, що востаннє проводили перевірку в заказнику взимку, але з іншого питання, і поля для гольфу не бачили. Але третього вересня відбулася позапланова перевірка, зауважила у коментарі Радіо Свобода речниця відомства Вікторія Малярчук.

«Встановлено, що на території дійсно проводилося облаштування поля для гольфу і здійснювався «покос» трави. Щоправда, будівельні роботи на території не проводяться. Наразі підраховуються збитки, завдані цими людьми і проводиться слідство», – зазначає вона.

До міліції Обухова нещодавно звернувся громадянин, який повідомив, що, на його думку, на території заказника незаконно ведеться будівництво, а до цього ніхто до правоохоронців не звертався, повідомив речник міліції Київської області Микола Жукович.

«На сьогоднішній день слідчим дали відповідні доручення служби з боротьби з економічними злочинами, щоб вони перевірили наявність документів на підтвердження того, що ці люди мають право займатися будівництвом. Якщо такого права вони не мають, слідчими Обухівського районного відділку міліції буде відкрито кримінальне провадження за статтею «самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво», – сказав Микола Жукович.

Попри це, відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, гольф-клуб «Козин» як громадська організація зареєстрований на ім’я Олександра Яворського у 2006 році. Але поговорити із самим Яворським Радіо Свобода не вдалося.

«Олександра Едуардовича, на жаль, немає, і буде він не знаю, коли, десь через тиждень. Або через днів десять», – говорять у гольф-клубі.

За рік кількість скарг на забудову зросла втричі – Сех

І в парламентському комітеті з питань екологічної політики про гольф-клуб у Козинському заказникові нічого не знають, жодних скарг до них не надходило. Про це Радіо Свобода повідомила очільниця комітету, депутат від партії «Свобода» Ірина Сех. Але питання незаконної забудови поблизу великих міст, особливо поряд із Києвом, сьогодні є надзвичайно гострим, зауважує вона.

«Якщо сухими цифрами говорити, в порівнянні з минулим роком кількість скарг на незаконні забудови збільшилась чи не в три рази. Особливо це стосується природоохоронного фонду, пам’яток різноманітних, і не тільки місцевого значення, а й національних парків. Це є серйозною проблемою, і ми навіть поставили у порядок денний роботи комітету питання щодо ситуації у природно-заповідному фонді», – зазначає депутат.

Однак змінами до профільного законодавства проблему не вирішити, в Україні є хороший закон, де все враховано, але він не виконується, переконана Ірина Сех. За її словами, причина – у корупції.


Анастасія Москвичова

http://www.radiosvoboda.org/content/article/25102164.html

Leave a Reply