14.06.2015 Рубрики: Новини

На Київщині зменшили площу заказника біля садиби Чубинського

Екологи ЕПЛ виявили новий спосіб, до якого вдались забудовники, щоб отримати ділянку у заказнику на Київщині. Ландшафтний заказник «Хутір Чубинського» був створений у Бориспільському районі у 1994 році, шляхом прийняття Указу Президента України від 10.02.94 р. №750/94. В тексті Указу було зазначено що площа заказника становить 10 га.

RTEmagicC_map13105_02.jpg

У 2015 році на території заказника розпочались роботи по встановленню паркану та підготовці будівництва. Ініціативна група, що організувалась у с.Чубинське, з’ясувала, що на території заказника низці осіб надані під забудову ділянки. Натомість межі заказника винесені в натуру, внесені до Державного земельному кадастру. А ділянки під забудову в заказник наче і не входять. При цьому, змінити межі об’єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення можна лише шляхом прийняття нового Указу Президента України. Такого Указу не приймалось.
Розібратись у ситуації взялись екологи ЕПЛ.
– Детальні сучасні карти у працівників місцевих органів земельних ресурсів з’явились порівняно нещодавно. На рівні сільських рад і районних станом на 1994 рік обрахунки точної площі земельних ділянок мали значно більшу похибку ніж сьогодні. Тому реальна площа заповідних територій, оголошених у минулі роки інколи може трохи відрізнятись від того, що записано в Указі. – розповідає еколог ЕПЛ Олексій Василюк. – Практично всі об’єкти природно-заповідного фонду, що були створені на Київщині до 2000-х мають площу, зазначену з точністю до гектара, або навіть десятків гектарів. Реально це вказує на відсутність в тогочасних умовах можливості здійснити точний обрахунок площі ділянки що заповідається. При створенні заповідної території всі землекористувачі погоджують картографічні матеріали, а площу вже згодом мають уточнювати земельники.
– Цифра «10 га» виникла з пропозиції науковців Інституту ботаніки, що готували пропозиції щодо заповідання цінних природних територій ще у 1989 році, коли підрахувати площу земельної ділянки взагалі було для біолога великою проблемою. З умовної пропозиції науковців, цифру «10 га» переписали у документацію про створення заказника, підготували картосхему, погодили її та оголосили заказник.
Дослідження оригінальної картографії, на основі якої створено заказник «Хутір Чубинського» показало що, площа заказника виявилась трохи більша ніж умовна вказівка площі в Указі. Користуючись цим, при винесенні меж заказника у натуру, що відбулось порівняно недавно, Великоолександрівська сільська рада замовила виготовлення земельного акту саме на площу 10 га, а не на дійсну площу ділянки що заповідалась. При цьому, щоб вилучення частини заказника не було помітно, його конфігурацію зберегли, а площу зменшили.

За додатковою інформаціґю звертайтеся:
Василюк Олексій, заступник голови НЕЦУ, еколог ЕПЛ
Email: [email protected]; vasyliuk@gmail;
Тел.: (032) 225 – 76 – 82;097-1000 473

Leave a Reply