«Льодовиковий період» на заповідних територіях триває
Замість створювати нові заповідні території, Президент вилучає землю зі складу існуючих для будівництво мостів.
За місяці правління нової влади, в Україні не створено жодного національного парку або заповідника; не виділені кошти на створення адміністрації 30 національних парків, створених В.Ющенком а Національний природний парк «Сіверсько-Донецький» взагалі скасований. Врешті, в ході адміністративної реформи скасована Державна служба заповідної справи України.
Наступною несподіванкою стало вилучення ділянки Національного ботанічного саду ім.М.Гришка для потреб добудови Дарницького залізнично-автомобільного мостового переходу через Дніпро.Президент Віктор Янукович скоротив територію Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка в Києві на 0,5 га спеціальним Указом Президента № 773 від 25 липня.
«Ботанічний сад є об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. – розказує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Вилучити з нього ділянку можна лише пройшовши спеціальну процедуру, передбачену законом «Про природно-заповідний фонд». Така процедура передбачає наявність наукового обґрунтування, якого слідує, що територія втратила ту природну цінність задля якої її заповідали. Але ботанічний сад не втрачав природної цінності».
Ще 27-го січня 2011 р. відбулась прес-конференція громадських екологічних організацій, на якій природоохоронці оприлюднили звернення до Президента з приводу неприпустимості скасування Держслужби заповідної справи. Тоді ситуацію в «природно-заповідній» галузі назвали «Льодовиковим періодом». Протягом 6 місяців жодна реакція на звернення громадськості не відбулась а ефект «льодовикового періоду» лише примножився.
«Під час державних урочистостей до Дня працівника заповідної справи зачитували офіційне вітання Президента України. Проте в доповіді про сучасний стан справ не прозвучало жодного слова про досягнення заповідної справи за останній рік. – додає Олексій Василюк. – Проекти Указів Президента про створення нових заказників пиляться в Адміністрації Президента, лишаючись не підписаними; проте Укази про вилучення заповідних земель під будівництво тим часом підписуються».
НЕЦУ звернувся до Президента України з проханням прискорити створення нових територій природно-заповідного фонду, що передбачено затвердженим недавно Національним планом дій з охорони навколишнього природного середовища України та довести частку заповідності України до Європейських показників (10-12%).
Контакти:
Василюк Олексій
097 1000 473