Чай «Ліптон» – до кримінальної відповідальності
Сьогодні я написав скаргу в Генпрокуратуру на торгову марку «Ліптон». Сам би не подумав що таке може бути. Рішення про це саме собою напросилось після сьогоднішнього обстеження 12 об’єктів природно-заповідного фонду в центрі м.Києва.
Спершу відкриємо Закон України «Про природно-заповідний фонд України»… стаття 37… «Парками-пам’ятками садово-паркового мистецтва оголошуються найбільш визначні та цінні зразки паркового будівництва з метою охорони їх і використання в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілях».
Стаття 38: «На території парків-пам’яток садово-паркового мистецтва забороняється будь-яка діяльність, що не пов’язана з виконанням покладених на них завдань і загрожує їх збереженню».
А тепер ідемо до Парку Шевченка, на Володимирську гірку і у Золотоворітський сквер. Саме ці об’єкти є одними з найбільш доглянутих парків у Києва. Ідемо і…бачимо масове розвішування на гілках та стовбурах дерев тисяч предметів з логотипом торгової марки «Lipton».
Перше враження – зовнішній вигляд пам’яток садово-паркового мистецтва перетворюється на цілковитий несмак. На деревах мотиляється де-інше різні таблички, папірці і хустки з логотипом чаю. Проте більш важливо, що більшість розвішених на гілках дерев предметів прив’язані до них, а отже в майбутньому стануть причиною пошкодження і загибелі частини гілок, а також послаблення дерев.
Отож, тисячі етикеток «Ліптону» на деревах – перший крок доїх пошкодження. Так і запишемо: «Прошу виявити винних у здійсненні даних дій та притягнути їх до відповідальності, відповідно до ст.252 ККУ; а також забезпечити у невідкладний строк ліквідацію виявленого нами порушення».
На жаль, більшість етикеток розвішена з використанням автодрабини і тому своїми силами активістам буде непросто зняти все це. Отож чекаємо реакцію на скаргу.