Банкіри-браконьєри, або чому Харківська ОДА виступає проти національного природного парку
Конфлікт між керівництвом національного природного парку «Дворічанський» та мисливцями з елітного мисливського господарства ДП «Бірюк» активізувався протягом останнього року. Зокрема, служба охорони НПП декілька разів відмічала факти браконьєрства на території національного парк з боку єгерів ДП «Бірюк», а до охорони території парку долучився 15-ий запасний батальйон Добровольчого Українського Корпусу “Правий Сектор”. У відповідь, Харківської ОДА відмовилась погоджувати подання Міністерства екології та природних ресурсів України на подовження контракту чинного директора національного природного парку Максима Височина. Про що офіційно заявив заступник голови облдержадміністрації Євген Шахненко. З деталями та хронологією конфлікту бажаючі можуть ознайомитись на сайті ЕКГ «Печеніги»
Хто стоїть за «Бірюком»?
В приватних розмовах, єгера ДП «Бірюк» серед прізвищ своїх «власників-покровителів» називали відомого регіонала Дмитра Шенцева та Віктора Суботіна. Але звернемось до документів.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі ЄДР) ДП «Бірюк» – це дочірнє підприємство ТОВ «Бірюк». Засновниками якого в рівних долях є Водяницький Валерій Вікторович, Васіщева Інна Георгієвна та Невечеря Віктор Іванович.
Валерій Вікторович – місцевий бізнесмен, Віктор Іванович – колишній працівник митниці (що недивно, враховуючи прикордонний статус Дворічанського району). А от Інна Георгіїївна Васіщева – начальник управління по роботі з персоналом відомого харківського банку «Мегабанк». Що ж забула тендітна-жінка банкір в мисливському господарстві?
Джинса від банкірів
Конфлікт навколо національного парку «Дворічанський» викликав резонанс в харківських ЗМІ, які зробили десятки матеріалів на цю тему . І якщо, більшість, у відповідності до стандартів журналістики, озвучило позицію обох сторін, то інтернет-видання “STATUS QUO“ опублікувало аж три власних статті в яких розповідається про погане керівництво національного природного парку, «неправий правий сектор» та про хороших мисливців-благодійників. Хоча раніше питання природно-заповідного фонду видання не цікавило.
Все б нічого, але простий пошук в ЄДР показує що засновники ІА “Статус-Кво” мають відношення до ПАТ “Мегабанк» : Ольга Жукова є чинним головою правління, Олексій Логвиненко, у 2001-2006 роках був головою наглядової ради, а ТОВ “ФК”ІНВЕСТА” належить Генеральному директору ВАТ «Турбоатом», власнику 60.15% капіталу «Мегабанку» Віктору Суботіну .
Що ІА «Статус-Кво» і не сильно приховує, бо наприклад за юридичною адресою агенції Артема 46 зареєстровано ще з півдесятка пов’язаних з керівництвом «Мегабанку» юридичних осіб , а фізично там знаходиться одне з відділень «Мегабанку».
Банкір з Турбоатому
Сам пан Суботін – особистість непересічна і скандальна. Банкір-бізнесмен і одночасно директор стратегічного підприємства, в якому більшість акцій належить державі. Депутат Харківської обласної ради від Партії Регіонів. З якої вийшов 24 лютого, після втечі Януковича.
Судився з газетою «Україна Молода» за цикл статей про фінансові зловживання в ВАТ «Турбоатом».
Любить полювати, це для нього – найкращий відпочинок , про що заявляв в інтерв’ю виданню «Время» в 2010 році
Та й “Україна Молода” згадувала про його “полювання з російськими партнерами” .
Але ж при чому тут обласна влада, спитає читач? Те що більшість мисливських господарств належить великим бізнесменам, часто пов’язаних з колишньою владою – не новина. Банкіри з «Мегабанку» люблять полювати, національний парк в цьому їм заважає, от вони і долучають до конфлікту свої ЗМІ.
Голова Харківської ОДА Ігор Райнін та «Мегабанк»
Справа в тому, що 3 лютого 2015 року замість Ігоря Балути головою Харківської ОДА був призначений Ігор Райнін. Згідно інформації ЗМІ, його призначення на посаду лобіював радник голови АП Бориса Ложкіна , вищезгаданий колишній банкір Олексій Логвиненко.
А одним з перших про призначення пана Райніна відгукнувся позитивно … Віктор Суботін. Що не дивно – ще в жовтні 2014 року колишній регіонал Суботін став першим заступником голови у фракції Ігоря Райніна «Єдність Харківщини» в Харківській обласній раді.
Доречі, сам Райнін в боргу не лишився – виявляється, «одним з пріоритетних проектів в області, які можуть потребувати фінансової допомоги» від ЄБРР є збільшення на 43 мільйони гривень капіталу ПАТ “Мегабанк”.
Завершує картину біографія нового заступника голови Харківської ОДА Марка Беккера, який звісно працював в «Мегабанку» та нового голови департаменту екології Харківської ОДА Андрія Тимчука, який був депутатом міської ради від Партії Регіонів та є чоловіком багаторічної заступниці Кернеса Айни Тимчук.
Замість підсумків
Автору невідомо, чим саме Ігор Райнін зобов’язаний «Мегабанку». Але причини, чому Харківська ОДА в конфлікті стала не на бік державної установи природно-заповідного фонду, якою є національний природний парк «Дворічанський», а бракон’єрів з елітного мисливського господарства – зрозумілі та очевидні.
І хоча професійна сфера інтересів автора статті – охорона природи, але під час Революції Гідності він, разом з громадськими активістами та хлопцями з Правого Сектору, стояв на барикадах в Києві. В той час, як озвучені вище персонажі не поспішали відмовлялись від членства в Партії Регіонів, вдягали футболки «Беркут» та мовчали, коли тітушки Кернеса били та палили машини харківських активістів-майданівців.
І йому дуже б хотілось спитати Президента України Петра Порошенко та голову його адміністрації Бориса Ложкіна, чому вони віддали керівництво стратегічним регіоном людям, дуже далеким від ідеалів Майдану!
Тєстов Петро, Дружина охорони природи м.Києва