Анонс: «Льодовиковий період-2» на заповідних територіях: не випадковість, а політика?

8 лютого, у середу, о 12:00, в приміщенні Оргуського інформаційного центру (Київ, вулиця Урицького, 35, вхід з лівого крила будівлі) відбудеться прес-конференція «Льодовиковий період-2» на заповідних територіях: не випадковість, а політика?»

Держбюджет не передбачає на 2012 рік фінансування заповідників і національних парків, які підпорядковуються Держлісагенству. Постраждати від цього може не лише природа, а й працівники парків: через відсутність фінансування багатьох з них більше не будуть утримувати на посадах.

Головною тривожною новиною стало те, що у державному бюджеті на 2012 рік не передбачена стаття фінансування заповідників і національних парків, які підпорядковуються Держлісагенству. На думку працівників заповідної справи, вже найближчим часом можуть розпочатись масові звільнення, і національні парки перетворяться в звичайні лісгоспи, де лісівники почнуть лісоповал. Екологічні організації вбачають у цій ситуації загрозу планомірного знищення власне заповідної справи в Україні.

Сьогодні однією з основних цілей розвинутих країн світу є збільшення площ природно-заповідного фонду. Згідно з Державною програмою формування національної екомережі України, на кінець 2015 року природно-заповідний фонд (ПЗФ) має становити 10,4% від площі країни. На дворі 2012, але частка охоронюваних територій становить трохи більше 5%. Більше того, свавільно скасовуються вже існуючі об’єкти природно-заповідного фонду, ліквідовано державний орган, який був відповідальним за управління територіями ПЗФ, виявляються все нові захоплення земельних ділянок заповідних територій чи посягання на них.

Що очікує українські заповідники і національні парки в найближчий час? Своїми міркуваннями поділяться учасники прес-конференції:
Ярослав Мовчан, голова Національного екологічного центру України, доктор біологічних наук,
Антон Влащенко, начальник Відділу науки і моніторингу Національного природного парку «Гомільшанські ліси»,
Марія Фатікова, голова Молодіжного відділення Національного екологічного центру України

На прес-конференцію також запрошений:

Іван Заєць, народний депутат Верховної Ради України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Контакти:

Ярослав Мовчан
[email protected]
050 386 77 39

Антон Влащенко
[email protected]

Марія Фатікова
[email protected]
095 602 86 06

One Response to “Анонс: «Льодовиковий період-2» на заповідних територіях: не випадковість, а політика?”

  1. Наша влада екології в цілому приділяє дуже мало уваги. Не має нічого дивного, що вони забули зовсім за заповідники. Їх цікавлять лише гроші, а не стан країни. Можливо було бі доцільно віддати заповідники у приватну власність с накладанням певних обовявків, що передбачають развиток цієї галузі.
    Також дуже погано, ща в нашій країні не має меценацтва. В розвинених країнах світу люди в великими банківськими рахунками намагаються якось підтримати свою країну, народ, природу. Но наші жадібні міліардеру можеть витрачати велику кількість грошей (можливо даже крадених) на всілякий непотреб, но нізащо – на благо країни.

Leave a Reply