Про кампанію
Стисла історія Кампанії «Національним паркам бути!»
2010-2011
Вперше громадські організації з усієї України об’єднались, щоб встати на захист національних парків, у квітні 2010 року. Громадську кампанію назвали «Національним паркам бути!»
Тоді загроза нависала над національними природними парками «Бузький Гард» та «Білобережжя Святослава». Чиновники Миколаївщини зрозуміли, що роздавати під забудову землі, після того як вони стали національними парками, більше не можна. Обурившись такою несподіванкою, вони звернулись до Президента України з проханням скасувати обидва національних парки в області. Проте громадські організації зуміли дати відсіч Миколаївській обласній раді і зберегти національні парки. Читати більше
Тоді ж, в 2010 році стало відомо, що на державному рівні готується перегляд Указів Президента України про створення національних парків та заповідників в різних областях країни. З незрозумілих причин ця ініціатива походить з Кабінету Міністрів України, а саме з доповідної записки, написаної 17.03.2010 п.Тимофєєвим В. до Віце-Прем*єр Міністра В.Б.Колеснікова. Зокрема, пропонувалось скасувати національні парки «Олешківські Піски», «Джарилгацький», «Чарівна Гавань», «Приазовський», «Пирятинський», «Ківерцівський», «Дністровський каньйон», та навіть розширення території Канівського природного заповідника. Якщо проаналізувати історію конфліктів навколо цінних природних територій, то кожен з перелічених національних парків створювався з боєм, в якому природоохоронці відбивали цінну територію чи то у бізнесменів, можновладців чи то у забудовників. І ось пропонується переглянути створення саме цих національних парків. Дивне співпадіння, чи не так? Але і цю антидержавну ініціативу вдалось зупинити. Читати більше
2011
Потужним ударом по заповідній справі стало скасування у 2011 році Державної служби заповідної справи України, що відбулось в рамках адміністративної реформи. До цього часу відновити окремий державний орган, щоб відповідав за заповідники і національні парки не вдається.
Починаючи з 2011 року учасники Кампанії розпочали системний моніторинг ситуації у заповідній справі України. Ситуацію із недбалим ставленням держави до заповідних територій та повне замороження всіх процесів по створенню нових заповідників і нацпарків, екологи приурочують до останньої зміни політичної влади в Україні і називають «Льодовиковим періодом в заповідній справі». З цього приводу учасники кампанії щороку проводять прес-конференцію, підсумовуючи події у заповідній справі, що відбулись протягом року.
2012
На початку 2012 року стало відомо, що Державне агентство лісових ресурсів після перегляду структури бюджетних програм «загубило» статтю бюджету, з якої мали фінансуватись всі національні парки і природні заповідники, які знаходяться в підпорядкуванні лісової галузі. Активна позиція громадськості і науковців змусила керівництво галузі повернути фінансування нацпарків і заповідників. Читати більше
За час існування Кампанії, громадські організації зіштовхувались і з багатьма іншими проблемами національних парків.
Чим живе Кампанія сьогодні
Головним об’єктом тривоги учасників Громадської кампанії «Національним паркам бути!» є призначення на посаду директора національного природного парку «Гомільшанські ліси» І.Северина. http://life.pravda.com.ua/columns/2012/05/14/102336/ Саме цей національний парк не так давно був нагороджений відзнакою польських природоохоронців http://pechenegy.org.ua/ru/node/506 як найбільш європейський і прогресивний в Україні. Адже лише тут спільними зусиллями наукового відділу та екс-директора О.Мотляха, вдалось зупинити рубки і організувати охорону біологічного різноманіття так як це робиться у цивілізованих європейських країнах.
Проте з 2010 року почались потуги окремих осіб по скасуванню національного парку. При чому головними звинуваченнями в адресу дирекції парку називались саме заборони рубок та робота відділу охорони, що не дозволяє на території НПП браконьєрство. На чолі протестів фігурував саме І.Сіверін, якого нині з пасу керівництва Зміївського району призначили директором цього ж національного парку.
Вже під час представлення нового директора прозвучало що тепер на парк чекають рубки, розчистка лісу і будівництва.
Відтак, сьогодні для нас гаряча точка №1 національний природний парк «Гомільшанські ліси».