Депутати Львівщини проти полювання у заповідниках
Поділися новиною:З метою збереження природно-заповідного фонду України депутатський корпус Львівської обласної ради просить не допустити ухвалення Верховною Радою України законопроекту “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” від 02.12.2010 р. № 7421. Про це йдеться у зверненні, яке ухвалили депутати Львівської облради на сесії 9 березня 2011 року з ініціативи голови комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Ірини Сех. Про це повідомила прес-служба ЛОО ВО «Свобода».
У зверненні, зокрема, йдеться:
“У Верховній Раді України 01.12.2010 зареєстрований законопроект, спрямований на відкриття полювання в охоронних зонах заповідників і національних парків, антропогенних зонах біосферних заповідників та в заказниках (проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” № 7421 від 02.12.2010 р.).
Метою законопроекту, відповідно до Пояснювальної записки, є реалізація права Українського народу користуватися природними ресурсами України, зокрема, права власності на мисливських тварин. Як зазначається в записці, легалізація мисливства у зонах антропогенних ландшафтів дасть змогу зменшити обсяг нелегального мисливства та браконьєрства, а також стане одним із джерел поповнення бюджету органів влади відповідного відомства шляхом видачі ліцензій, як це передбачено Законом України “Про мисливське господарство та полювання”.
Заборона на полювання на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду (ПЗФ), яка введена Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” від 21.01.2010 р., була ухвалена з метою покращення стану популяцій мисливських тварин.
Території та об’єкти природно-заповідного фонду Львівської області займають 6,7 % загальної площі області, а заборона полювання на зазначених теренах призведе до збільшення популяції тварин. За таких умов ці території слугуватимуть своєрідними відтворювальними ділянками, на яких тварини матимуть змогу перебувати вільно, в стані спокою та розмножуватися. Збільшення чисельності тварин на природно-заповідних територіях та об’єктах сприятиме їх природній міграції.
На нашу думку, будь-яке послаблення охоронного режиму територій та об’єктів природно-заповідного фонду, зокрема, ведення полювання, повинно ухвалюватися лише з урахуванням експертних висновків та громадської думки.
Природно-заповідний фонд України є національним надбанням українського народу і частиною Всесвітньої природної спадщини. На сьогодні побачити диких тварин у стані природної волі можна лише на територіях ПЗФ.
З огляду на вищенаведене, з метою збереження природних ресурсів природно-заповідного фонду України, депутатський корпус Львівської обласної ради просить не допустити ухвалення Верховною Радою України законопроекту “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” від 02.12.2010 р. № 7421.
Ми вважаємо, що ці території потребують посиленої охорони об’єктів тваринного світу та поліпшення середовища їх існування шляхом належного проведення спеціальних біотехнічних заходів”.
http://galinfo.com.ua