Самопроголошена влада Криму хоче скасувати два заповідники

25 серпня голова Ради Міністрів Криму Володимир Константінов заявив що розглядається питання про скасування Опукського і Казантипського заповідників, оскільки місцеві жителі Ленінського району звернулись до «кримської влади» із проханням про це. За його словами – «жителі залишилися без традиційних місць випасу» .

Раніше ми повідомляли про те що В.О.Голови самопроголошеної Республіки Крим С.Аксенов збирається на свій розсуд вирішити,які заповдіні території в Криму залишити, а які скасувати. Про це він написав у своєму листі від 11.06.2014 року Міністру природних ресурсів і екології РФ. Замість затвердження списку наявних заповдіних територій півострова, кримська влада планує провести їх обстеження і лише тоді – затвердити перелік тих, які буде вирішено залишити. Хто буде проводити обстеження і головне – для чого – не пояснюється .

– Казантипський і Опукський заповідники – не пасовище, а ласий шмат для забудови готелями. – коментує ситуацію заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Обидва заповідники створені у 1998 році і складаються із скель та морської акваторії. Навколо обох – чималі ділянки степів майже не засененого Ленінського району. Натомість вже чимало років тривають спроби Марфовської сільради увірвати шмат Опукського заповідника під забудову . В той же час, рибколгосп ім. адм. Нахімова Мисівської селищної ради у судах добивався скасування Казантипського заповідника з метою розширення угідь для риболовного промислу . Отож можемо зробити висновок, що самопроголошена влада Криму працює на задоволення інтересів місцевих корупціонерів та злочинців.

Нагадуємо, що анексія Криму ставить під загрозу знищення третини українських заповідників, що розміщуються саме на території півострова . Адміністрації всіх заповідників підпорядковані державними установами України: Міністерство природи України (Казантипський та Опукський природні заповідники (далі – ПЗ), національний природний парк “Чарівна Гавань”), Державному агенству лісових ресурсів (Кримський ПЗ та Ялтинський гірсько-лісовий ПЗ), Національній академії наук України (Карадазький ПЗ) та Академії аграрних наук (ПЗ “Мис Мартьян”). Власного органу, який би опікувався заповідними територіями в Криму немає . Питання подальшої долі кримських заповідників лишається одним з найбільш актуальних проблем в галузі охорони природи в Україні.

Довідка

Загальна площа 183 об’єктів природно-заповідного фонду Криму становить 216 тисяч гектар (6% від загальної площі ПЗФ України). У Криму в тому числі знаходиться 6 з 19 природних заповідників України – найбільш цінної категорії природно-заповідного фонду. Адміністрації всіх заповідників підпорядковані державними установами України: Міністерство природи України (Казантипський та Опукський природні заповідники (далі – ПЗ), національний природний парк “Чарівна Гавань”), Державному агенству лісових ресурсів (Кримський ПЗ та Ялтинський гірсько-лісовий ПЗ), Національній академії наук України (Карадазький ПЗ) та Академії аграрних наук (ПЗ “Мис Мартьян”).

Leave a Reply