На Львівщині природоохоронці пікетували Явірську ГЕС

Група мітингувальників пікетувала Явірську гідроелектростанцію, яка діє на гірській річці поблизу м. Турка Львівської області.

Охоронці природного середовища вимагали від керівництва ГЕС, яка входить до складу ТзОВ «Енергоінвест», припинити роботу та відкрити щити для пропуску води і риби на нерест й утримувати щити в піднятому стані до 10 червня. Про це сьогодні, 5 травня, повідомив кореспондент IA ZIK.

Роботу ГЕС у цей весняний період, переконані мітингувальники, є порушенням вимог чинного законодавства, а саме ст.. 34, 39 закону України «Про тваринний світ», ст.. 68, 97 Водного кодексу України, ст. 17 закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону рибних біоресурсів».

У свою чергу, майстер Явірської ГЕС запевнив рибалок, що вони працюють згідно схеми взаємодії з обласним водним ресурсом.

У конфлікт між рибалками та виробниками електроенергії втрутився перший заступник голови районної державної адміністрації Богдан Петренко. Він у телефонній розмові з директором ТзОВ «Енергоінвест» домовився про скид води з водосховища Явірської ГЕС, що забезпечить прохід риби на нерест.
Разом з тим, домовлено про зустріч директора Явірської ГЕС з громадськістю Турківщини, яка орієнтовно запланована на 11-15 травня.

Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *