На Франківщині селяни готові до блокування дороги, у випадку якщо будівництво ГЕС не буде припинено.

3 травня 2014 року відбулась робоча поїздка в с.Голошино,аби на місці розібратись в проблематиці будівництва каскаду малих ГЕС на р.Білий Черемош та її притоках. Участь взяли голова Верховинської РДА Ярослав Скуматчук, голова Верховинської районної ради Іван Маківничук, представники екологічних громадських організацій з Києва та Львова.


В селі Біла Річка група місцевих селян перекрила дорогу, погрожуючи її перекопати і нікого не пропускати, у випадку якщо не буде негайно зупинене будівництво малої ГЕС в с.Голошино. Горяни , на прикладі роботи вже існуючих малих ГЕС на р.Пробійнівка, вже пересвідчились яке зло несуть гідроелектростанції Карпатам і готові на рішучі кроки,аби не допустити подальшої руйнації Карпат.
За результатам бурхливої дискусії було вирішено провести в той-же день спільні збори мешканців сіл Голошино та Біла Річка, на яких розглянути питання малих ГЕС. Одноголосно було прийняте рішення , що малим ГЕС не місце на Білому Черемоші, всі дозволи повинні бути анульовані , а будівництво ГЕС – зупинено.

Натомість, 3 травня продовжувались роботи по спорудженню малої ГЕС, прямо на березі річки, у водоохоронній зоні. Незважаючи на наявний припис екоінспекції пр зупинення всіх робіт на період нересту риби. Напевно забудовник,відчуваючи що земля почала “горіти під ногами”, і що людей не можна вже більше дурити байками про те що ГЕС – це добре, хоче по швидше зупинити роботи і поставити громаду вже “перед фактом” завершених робіт.

За результатами поїздки, НЕЦУ звернулось до відповідних органів влади з вимогою негайно припинити займатись імітацією роботи і зробити реальні рішучі кроки по припиненню будівництва малих ГЕС вздовж р.Білий Черемош. Інакше наслідки можуть бути непередбачувані.

Опубліковано у Відео, Новини | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *