На Закарпатті громада повстала проти будівництва ГЕС (ВІДЕО)


У селі Нижній Бистрий (Хустський район), що на Закарпатті, люди збунтувалися проти будівництва гідроелектростанції на одній із місцевих річок. Громада обурена, адже їх про будівництво не попередили. Окрім того, запевняють, що через греблю у річці може загинути вся риба.
Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (що будня о 21:00 на телеканалі ZIK) Алли Хаятової.

На будівництво прийшла уся громада сіл Нижній Бистрій та Міжгір‘я, щоб заявити: без узгодження із нею не можна споруджувати гідроелектростанцію. Люди вимагають припинити роботи до справжніх, а не формальних громадських слуханнях. А ще тут переконані: під загрозою існування річки.

«Якщо тут поставлять греблю, то риба, яка пливе сюдою на нерест, у верхів‘я ріки не вийде. До того ж, лише у цій річці водиться риба андруг. Тож її повністю можемо втратити. Будівничих не цікавить, що робитиметься тут далі – водитиметься тут риба чи ні. А ми та наші діти повинні тут жити», – обурюються селяни.

Запланована потужність ГЕС у Нижньому Бистрому – 2 мегавати. Будівництво хочуть завершити вже цього року. ГЕС також може впливати на паводкову ситуацію – регулювати стоки у разі повені. Будівельники запевняють, що проект пройшов усі погодження.

«Ми все людям розповіли, показали проект, показали, як воно буде виглядати і працюватиме. Станцію робили разом з іноземцями: італійські спеціалісти розробляли проект. Він відповідає європейським стандартам. А люди хочуть, щоб тепер це все міняти. Якщо в країні нічого не будувати, то нічого і не буде», – розповів прораб Олександр Беденко.

Окрім того, гребля продумана так, щоб рибі нічого не загрожувало. Будівничі кажуть: під час нересту тут працювати не будуть, а у проекті передбачено рибохід.

«Звичайно, що у проекті це все передбачено. Нами приймаються всі заходи для збереження та популяції риби», – запевнив начальник будівництва Юрій Піньковський.

Рибалки, натомість, жартують: як пояснити рибі, що річку загачено не всю, і насправді є спеціальний шлях, щоб дістатись до місць для нересту.

«Можливо, потрібно буде рибу записати на два-три роки до школи на науку, щоб навчити читати. Потім поставимо такі плакатики невеличкі, де напишемо, куди риба має прямувати. Можливо, тоді і риба буде плавати на нерест», – іронізує представник громади отець Василь Мандзюк.

Протестувальники ж запевнили: сьогоднішня акція – попереджувальна, однак, якщо до громади і далі не дослухатимуться, блокуватимуть будівництво та перекриють дорогу.

Опубліковано у Відео | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *