Мешканці Тур’я Поляни зірвали “Комерцконсалту” рекламну “екскурсію” мешканців Богдана на місцеву ГЕС (ФОТО)

Закарпатській владі таки дуже не терпиться забудувати річки краю малими гідроелектростанціями. Ймовірно тому, що до підприємства “Комерцконсалт”, яке зараз практично монопольно опікується цією темою, має відношення не тільки нардеп-“регіонал”, колишній гендиректор “Закарпаттяобленерго” Василь Ковач, але й вище керівництво області. Саме тому до “обробки” селян, на чиїх річках заплановано спорудження нових залізно-бетонних об’єктів, залучено не тільки приватні зусилля та капітал, але й адміністративний ресурс з головами райдержадміністрацій включно.
Після поразок у Тур’я Поляні та Богдані, де селяни масово виступили проти спорудження нових міні-ГЕС, влада розпочала новий виток інформаційної атаки, в якій задіяла всі можливі ресурси – від фінансових і організаційних, до медійних.

Так, у минулому числі владної газети “Новини Закарпаття”, яка досі відзначалася зваженістю позиції в питанні спорудження на Закарпатті міні-ГЕС, з’явилася явно тенденційна стаття журналіста Павла Білецького під промовистим заголовком «Чи такі страшні ГЕС, як їх «малюють»?», яку моментально розтиражували всі провладні ЗМІ. Паралельно ті ж медійні ресурси Партії регіонів анонсували на суботу і неділю вихід в ефір спеціального репортажу про міні-ГЕС, в якому альтернативна енергетика (власне, в даному випадку, мала гідроенергетика) подається “як засіб спасіння гірських сіл” і “закарпатська перспектива”.

Як повідомили редакцію Закарпаттят онлайн мешканці села Тур’я Поляна, сьогодні туди близько опівдня приїхав великий пасажирський автобус і декілька легкових автомашин з жителями с.Богдан Рахівського району. Як з’ясувалося – для «ознайомлення» з роботою діючої ГЕС. Оскільки серед них було багато дітей, складалося враження, щодо їх привезли в Тур’я Поляну просто на екскурсію. Натомість, представники фірми “Комерцконсалт” почали переконувати богданців у доцільності та ефективності роботи місцевої міні-ГЕС. Можливо, і переконали б, якби, не дивлячись на те, що ГЕС розташована на відстані близько 2 кілометрів від села, на “екскурсію” не завітали мешканці Тур’я Поляни. У суперечці з представниками “Комерцконсалту” вони відкрили гостям з Рахівщини очі на свою, перевірену на власному гіркому досвіді правду про міні-ГЕС – про брудне, заповнене гнилим листям болото на місті колись чистої річки Шипот, з якої щезли форель і харіус і русло якої на кілометри спрямували в жахливі залізні труби. Вказали й на те, що власники ГЕС не виконали навіть власних обіцянок облагодіяти село коштами, як і те, що бюджет Тур’я Поляни так і не побачив тих 10 відсотків (близько 1.5 млн. гривень) від вартості об’єкту, які мало би отримати село відповідно до Бюджетного кодексу України. З електрикою в селі краще не стало, роботу з селян ніхто не отримав, натомість тільки отримали нову проблему через те, що в колодязях почала пропадати вода.

Словом, легкої “екскурсії” у варіанті, запланованому владою і владними “бізнесменами” від гідроенергетики, для мешканців рахівського села Богдан у перечинську Тур’я Поляну не вийшло. А тому навряд чи легкими видадуться і наступні громадські слухання у Богдані, повторно заплановані на ці вихідні.

Ну а рекламний сюжет на провладній “Тисі-1”, безумовно, вийде. Бо для того, аби склепати реальну картину в телевізійну “картинку”, провладним журналістам правда не потрібна.
http://zakarpattya.net.ua/News/112301-Meshkantsi-Turia-Poliany-zirvaly-Komertskonsaltu-reklamnu-ekskursiiu-meshkantsiv-Bohdana-na-mistsevu-HES-FOTO

Опубліковано у Новини | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *