Громада Богдана проголосувала проти ГЕС і за недовіру сільському голові

Богданська громада на Рахівщині на сільських зборах у неділю проголосувала як проти міні-ГЕС, так і за недовіру сільському голові Петру Ференцу, який “протягував” тему будівництва.
Драматично і напружено пройшли у неділю, 14 липня 2013 року, ініційовані громадою сільські збори у селі Богдан на Рахівщині. Місяць тому призначені сільською радою громадські слухання були умисно завершені безрезультатно: їх ведучий — сільський голова Богдана Петро Ференц, дізнавшись про протестні настрої селян, не захотів ставити питання на голосування. Натомість ним же була розпочата активна кампанія у ЗМІ і на місцевому кабельному телеканалі на підтримку інвестора-забудовника 2-х міні ГЕС — ПП «Комерцконсалт». У свою чергу, ініціативна група громади у складі 15 чоловік готувала справжні громадські слухання на 14 липня 2013 року і зібрала близько 900 підписів богданців проти міні ГЕС та звернулась до районної ради і прокуратури. У проведенні громадських слухань громаді Ференцом П.П. було відмовлено. Тоді ініціативною групою і були скликані загальні збори жителів Богдана, які сільський голова уже не вправі був заборонити.

У зборах взяли участь близько 380 богданців — у 1,5 рази більше, ніж на провалених сільською радою громадських слуханнях. А також — більше 20 запрошених експертів, науковців, активістів Форуму екологічного порятунку Закарпаття та Громадської ради при Закарпатській ОДА.

У зборах взяв участь та кілька разів виступав перший заступник голови Рахівської РДА В.Сабов. На самому початку зборів, почувши критику на свою адресу, сільський голова П.Ференц намагався самовільно взяти мікрофон і виступити. Не отримавши дозволу головуючого і почувши масове невдоволення залу, він демонстративно покинув збори своєї громади. З ним вийшли кілька його родичів і прихильників.

Більше 3-х годин тривали збори у селі Богдан, які толерантно і впевнено провела керівник ініціативної групи, місцева вчителька Марія Романюк. Всім, хто бажав, і гостям і запрошеним, було надано можливість виступити і висловити власну точку зору на болючу проблему.

Збори одноголосно проголосували проти надання дозволу ПП «Комерцконсалт» на проектування і будівництво міні-ГЕС на річках Богдан і Щаул поблизу села. Преважна більшість учасників зборів проголосувала також за висловлення недовіри сільському голові Богдана Ференцу П.П.

Обидва рішення зборів засвідчили надзвичайно високий рівень невдоволення людей підкилимним просуванням владою сумнівних бізнес-проектів будівництва міні ГЕС у верхів′ях гірських річок Карпат, проти чого вже більше року виступає вся наукова і екологічна громадськість України.

Олег Лукша, Оксана Станкевич, члени Громадськоої ради при Закарпатській ОДА, співорганізатори Форуму екологічного порятунку Закарпаття, для Закарпаття онлайн
http://zakarpattya.net.ua/News/112353-Hromada-Bohdana-proholosuvala-proty-HES-i-za-nedoviru-silskomu-holovi

Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *