Мала ГЕС на Сереті?

Сесія Чортківської міської ради (Тернопільська область) вдруге не дала згоди на проектування мініГЕС на р. Серет (лівий приток Дністра).

З такою заявою ще минулого року звернувся приватний підприємець, депутат Тернопільської міськради від ВО “Свобода” Віталій Дробатюк. Перший проект, який він намагався реалізувати – мініГЕС на дамбі
Тернопільського ставу.

Обидва проекти передбачають використання турбіни “шнекового типу” з низькою швидкістю обертання у потоку води. Зі слів підприємця, такі турбіни є найбільш екологічними.

Підприємець має намір використати при будівництві старі гідротехнічні споруди дамбу та греблю, споруджені у 20-х роках минулого століття для забезпечення роботи великого водяного млина. Нині вони перебувають у аварійному стані, ділянка верхнього б”єфу зазнає підтоплення.

Мешканці вулиць О. Гончара та Ф. Шопена у м. Чорткові, розташованих по обидва береги річки, виступають проти проекту будівництва МГЕС у місті і висловлюються за облаштування тут гідропарку.

ЕГО “Зелений Світ” підтримує ідею створення гідропарку та пропонує підприємцеві при отриманні згоди міської ради взяти в оренду усю територію довкола дамби з тим, аби у перспективі провести її
впорядкування та озеленення, а також зміцнити старі гідротехнічні споруди. Ну і звісно – провести громадські слухання розділу ОВНС проекту. Наразі В. Дробатюк на це не згодився.

У даний час на Сереті працює 4 ГЕС: Янівська, Скородинська, Більче-Золотецька, Касперівська. Усі вони перейшли у приватну власність.

Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Мала ГЕС на Сереті?

  1. Сповіщення: 350.org по-русски – Карпаты: почему «зеленая энергетика» принесла жителям Западной Украины проблемы вместо решений?

  2. Сповіщення: Carpathian resistance: has the “green blessing” turned to a “green curse”? | Gaia Gazette

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *