Гуцули повстали проти будівництва міні-ГЕС

Уже два місяці поспіль мешканці села Голошино Івано-Франківської блокують будівництво на тутешній річці Білий Черемош чотирьох нових малих гідроелектростанцій. Люди переконані, що забудова карпатських річок призведе до їх пересихання та збільшить загрозу сейсмічної активності.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

Будівництво малих гідроелектростанції на території села Голошино Івано-Франківської області розпочалось ще рік тому. Місцеві мешканці кажуть: ця споруда призведе до повної руйнації рідного села. Відтак люди готові щодня перекривати дороги, щоб робітники не потрапляли у село.

Варто зазначити, що дозвіл на будівництво малих ГЕС на ріці Білий Черемош 5 років тому надала Голошинська сільська рада.

«Ми домовилися, що від кожної гідроелектростанції нам інвестор дає по 300 тисяч гривень. Однак ці гроші так і не поступили, бо жителі села не дають їхнім робітникам будувати», – каже сільський голова села Голошино Олексій Федорчак.

Відтак, під тиском місцевої самооборони та людей, сільський голова скликав позачергову сесію. На ній депутати проголосували проти будівництва ГЕС.

Тим часом природозахисними закликають: усі роботи на ріці Білий Черемош мають бути негайно припинені. Мовляв, бізнесмени ігнорують не лише думку місцевих мешканців, а й закон.

За справу взялися і правоохоронці, які перевіряють законність оренди землі під будівництво міні-ГЕС у селі Голошино.

У свою чергу, місцеві мешканці, обіцяють, не сходити з місця допоки інвестор не забере усю будівельну техніку.
http://zik.com.ua/ua/news/2014/07/11/gutsuly_povstaly_proty_budivnytstva_miniges_505262

Опубліковано у Новини | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *