На Прикарпатті селяни домоглися заборони будівництва чотирьох міні-ГЕС

Мешканці села Голошина, що у Верховинському районі Івано-Франківської області, святкують свою першу перемогу.

Сесія сільради скасувала дозволи на будівництво 4 міні-ГЕС на річці Білий Черемош. Більше того, обласна прокуратура також розпочала кримінальне провадження. В правоохоронців є підозри, що дозволи були видані з суттєвими порушеннями. Про це сьогодні, 8 липня, повідомив власкор IA ZIK.

Сесія, яка скасувала дозволи була зібрана на вимогу місцевих мешканців. Людям урвався терпець, бо за їхніми словами, з ріки перестала пити худоба, неодноразово вони бачили, що у воді плавають якісь невідомі речовини.

І хоча скарг було чимало, ані місцеві, ані обласні чиновники не поспішали розбиратися в ситуації. І от після неодноразового перекриття дороги при в’їзді в село, справа зрушила з мертвої точки.

У правоохоронців також виникло чимало запитань до того, в який спосіб видавались дозволи на спорудження малих ГЕС.

Зокрема, Верховинське РВ УМВС у Івано-Франківській області розпочало кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів).

У правоохоронців виникли сумніви щодо законності наданих документів та є підозри, що в протоколи рішень Голошинської сільської ради, якими були виділена ділянка приватному підприємцю Миронюку під спорудження малої ГЕС на р. Білий Черемош були внесені неправдиві відомості.

Київський природозасник Петро Тєстов, який слідкує за цією ситуацією, каже, що їхня організація неодноразово наголошувала, що видача дозволів на будівництво проводилась колишньою владою, тому потрібно зупиняти будівництво всіх малих ГЕС в Карпатах. І по кожній проводити повну перевірку всієї документації.
http://zik.ua/ua/news/2014/07/08/na_prykarpatti_selyany_domoglysya_zaborony_budivnytstva_chotyroh_miniges_504131

Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *