Національний природний парк «Залісся»

Район:

Об’єкт розташовується в Броварському районі та займає площу в 13548,5га. Об’єкт входить до адміністративних меж Літківської, Літочківської, Рожнівської, Семиполківської, Жердівської, Богданівської сільських рад.

На території переважаючого породою лісів є сосна звичайна, яка в більшості представлена одноярусними сосняками. Близько 1700га з них мають вік понад 100 років. 37% лісових земель займають ліси природного походження. Крім сосни в перщий ярус входять дуб черешчатий та, по низинах, вільха чорна. Багатим є чагарниковий ярус, тут зростають чорна та червона бузини, черемха пізня та черемха звичайна, барбарис, ліщина, алича, птелея трилисткова, аморфа. Але на більшості території завдяки наявності копитних підлісок відсутній. У знижених діялнках сформувались листяні ліси. В трав’яному ярусі зростають копитняк європейський, зірочник ланцетолистний, ряст, гусяча цибулька жовта, медунка лікарська, а також присутні високотравні ценози з домінуванням в ценозі очерету та осоки.

Слід відмітити, що всі середньовікові соснові насадження внаслідок того, що були створені без домішок листяних порід втратили стійкість до шкідників та хвороб. Тту виявлено багато осередків кореневої губки, стиглі та перестиглі насадження вражені стволової губкою.

З представників фауни тут трапляються олеь рудий та плямистий, косуля, лань, кабан дикий, заєць-русак, лисиця, білка, ондатра, бобер та інші. Тут відмічене гніздування рідкісних птахів, занесених до ЧКУ: лелека чорний, журавель сірий, чапля сіра, чапля велика біла, лебідь, орлан-білохвіст. З червонокнижних ссавців відмічені зубр, борсук.

(Джерело: Наукове обгрунтування створення національного природного парку «Залісся». Кондакова Т.)

статті:
23.02.2014 Мисливським угіддям Януковича – статус національних парків!
01.03.2014 Екологи закликають створити національні парки замість президентських резиденцій

Відео:
Стрічка новин на сайті “Національним паркам – бути!”

Результати обстеженняОбстеження проведене 26 лютого 2014 року.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind