Ботанічний заказник місцевого значення “Астрагал”

Район:

Створений у 2012 році. Площа заказника складає 14,6 га.

Лучно-степові угруповання між селами Андріївка та Центральне (Київська обл., Миронівський р-н) приурочені до верхніх і середніх частин схилів балки різних експозицій, займають площу близько 10 га і представлені переважно угрупованнями формації Festuceta valesiacae. Нижні частини схилів займають угруповання формації Elytrigieta repentis, у підніжжя схилів значний відсоток займають формації Equisetum arvense L. (хвощ польовий) (до 20%).

В угрупованнях формації Festuceta valesiacae на 100 м2 нараховується 25-30 видів рослин. З кущів трапляються Chamaecytisus austriacus та Ch. ruthenicus. Загальне проективне покриття травостою – 60-80%. Травостій з трьома під’ярусами. В І під’ярусі відмічені Botriochloa ischaemum, Salvia pratensis, Elytrigia intermedia, E. repens. II під’ярус утворений Festuca valesiaca з участю Роа angustifolia та видами різнотрав’я: Anthyllis macrocephala, Gypsophilla paniculata, Securigera varia, Trifolium alpestre. В III під’ярусі відмічені Fragaria viridis та Thymus marschallianus. Виділяються асоціації: Festucetum (valesiacae) botriochloosum (ischaemi), F.v. fragariosum (viridis), F.v. salviosum (pratensis), F.v. thymosum (marschalliani).

У флористичному складі лучно-степових угруповань налічується 227 видів вищих судинних рослин, які відносяться до 149 родів та 40 родин.

На схилах балки виявлені місцезнаходження 5 рідкісних видів флори лучних степів Київського плато: Gypsophilla paniculata, Astragalus dasyanthus, Linum hirsutum, Salvia nutans, Scorzonera purpurea.

Ця територія є одним з небагатьох місцезнаходжень Astragalus dasyanthus у Київській області.

За матеріалами статті: Мельник В.І., Гриценко В.В. Парубок М.І. Рослинний покрив перспективних для заповідання лучно-степових ділянок Київського плато // Заповідна справа в Україні. — 2006. — 12, вип. 1. — С. 77–82

Результати обстеження



Обстеження проведене 25 березня 2015 року Д.Ширяєвою, М.Богомазом та О.Василюком. Охоронний знак не виявлений. Значна частина території заказника пошкоджена весняним випалюванням рослинності. Крім того, вздовж дороги, що проходить дном балки, в якій розміщено заповідний об’єкт, поширюються деякі адвентивні рослини.

Під час обстеження виявлена велика популяція крокусу сітчастого та низка інших видів, що знаходяться під охороною:

  • Crocus reticulatus
  • Adonis vernalis
  • Astragalus dasyanthus
  • Pulsatilla nigricans

Фото – Д.Ширяєва

Разом з тим, неоднозначність інформації про місце розміщення заказника лишає вірогідність що заказником насправді є сусідня балка а не обстежена нами територія.

Фото



Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind