В кінці березня цього року нашими активістами було знайдено сліди незаконних будівельних робіт на острові Любичів на Десні. У вербовому лісі навпроти села Пірнове невідомі зробили котлован, ймовірно під побудову котеджу. Ми направили звернення до Державної екологічної інспекції України, щоб вона притягнула до відповідальності виконавців земельних робіт, які порушують Водний кодекс України.
Проте відповідь, отримана нами, вкотре засвідчила професійну непридатність і бездіяльність працівників Державної екологічної інспекції України.
Перше, що кидається в очі у відповіді – це неймовірна ґрунтовність і змістовність проведеної перевірки. Цитата: «перевіркою встановлено: населений пункт село Пірново розташований на правому березі річки Десна…, острів Любичів розташований на лівому березі…» викликає щонайменше сміх. Це для того екоінспекція отримує заробітню плату, щоб перевіркою (!) встановлювати, що село і острів розташовані на різних берегах? Для цього потрібно півхвилини, щоб банально подивитися карту в інтернеті, і писати це як результат перевірки державного органу м’яко кажучи безглуздо. Але це не головне.
Головне – це те, що – цитата – «доступ до острова Любичів зі сторони села Пірнове відсутній. Візуально встановити, з правого берега, проведення земляних робіт на острові Любичів заважають багаторічні зелені насадження». Така відповідь є апогеєм непрацездатності державного органа, що зобов’язаний стежити за порушеннями природоохоронного законодавства. Острів сполучений із сушею мостом в селі Літочки, спорудженим спеціально для проїзду будівельної техніки. Відповідь, що виявленню земляних робіт заважають зелені насадження на березі, є однією з найбезглуздіших відмазок, якими користувалась екоінспекція для прикриття своєї бездіяльності.
Той факт, що Пірнівська сільська рада не приймала жодного рішення про надання земельних ділянок та проведення будівельних робіт, на жаль нічого не означає, адже приклад забудованої елітними котеджами заплави Дніпра біля Києва показує повне свавілля у прийнятті рішень про надання земельних ділянок у власність.
А з такими недолугими органами, як нинішня екологічна інспекція, боротьба із цим свавіллям значно ускладнюється. Але, тим не менш, ми не полишаємо надій розібратися в цій ситуації та покарати винуватців.