Відбувся черговий рейд по боротьбі з браконьєрством.

Давно вже прийшла весна і на деревах весело заспівали пташки, що повернулись з вирію. Ясна річ, давно вже зійшла крига і у підводному царстві риб почалась бурхлива пора нересту. На цей час, щоб забезпечити рибам максимальний спокій, вводиться ряд запобіжних заходів (зокрема, заборона виходу на моторних човнах на воду), спрямованих на обмеження діяльності людини на водоймах, що негативно може вплинути на риб’яче поголів’я.  Значно більшу шкоду в цей час завдають також традиційно заборонені методи ловлі риби з використанням павутинних сіток, «павуків» тощо. Тому особливо велику увагу слід приділяти боротьбі з рибним браконьєрством саме в цей час.

Київський еколого-культурний центр та ДОП «Зелене майбутнє» провели черговий рейд, що мав за мету боротьбу саме з рибним браконьєрством. Цього разу під наше пильне око потрапили ставки на р. Снятинка Фастівського району Київщини.

 

Фото 1. Оперативна група

Фото 2. Ворог не пройде – на варті природи В.Є. Борєйко, директор КЕКЦ

Щоправда, погода не сильно сприяла браконьєрському промислу, так як дув сильний вітер, що унеможливлював вихід на човнах і розставляння сіток. Було похмуро і холодно,  браконьєри відсиджувались вдома. Але вже в післяобідній час погода налагодилася, вийшло сонце і вщух вітер. Цього і чекали браконьєри. Місцевий любитель половити рибу незаконними засобами лову, а саме «павуком», зачаївся біля берега. Але він не був не поміченим.

При появі рейдуючих браконьєр не став тікати і чинити опору. Вочевидь, він не знав, що використання «павуків» є протизаконним. Зате після цього випадку, наступного разу він тричі подумає, як іти на незаконну ловлю.

Фото 3. Роз’яснювальна робота з порушником

Горе-рибалка отримав попередження, а «павук» одразу ж на місці і був знищений.

Фото 4. Знищення сітки

Цей випадок  слугуватиме гарним уроком як для самого браконьєра, так і для його знайомих, у яких, сподіваємось, зникне бажання порушувати природоохоронне законодавство. У протилежному випадку їх також чекатиме зустріч з нашою оперативною группою.

Спійманням цього порушника сьогоденні пригоди закінчились. Залишаючи стави, хотілося вірити, що незначна кількість порушників, окрім погоди, пояснюється також багаторічною оперативною роботою, що відбиває у місцевого населення порушувати закони. Принаймні, ми не дозволимо це робити=).

Опубліковано у Оперативна діяльність | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *