Тяжка втрата природоохоронного руху України.

Вчора (21.01) вночі пішов з життя один з найвидатніших природоохоронців України - ТАРАЩУК Сергій Володимирович (1956 – 2008 рр.).

З 1996 року і до останнього моменту Сергій Володимирович очолював Всеукраїнську громадську екологічну організацію «Національний екологічний центр України»; в минулому головував у Громадській Раді при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України, був радником екс-Міністра ОНПС України П.Ігнатенка. Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України, Сергій Володимирович присвятив значну частину своєї наукової кар’єри створенню природно-заповідних об’єктів та формуванню національної екомережі України, вніс вагомий внесок у вдосконалення природоохоронного законодавства України. Найбільш потужно діяльність Таращука С. В. була відчутною у Миколаївській області, на ниві створення національних природних парків «Гранітно-степове Побужжя» та «Кінбурнська коса», боротьби за збереження національної пам’ятки Бузький Гард.

На здоров’ї Сергія Володимировича суттєво позначилась робота в Чорнобильскій зоні в перші місяці після катастрофи 1986 року.

Ніколи не будуючи власної політичної кар’єри, Сергій Володимирович був активним учасником становлення української незалежності та керівником одного з осередків Народного РУХу України на початку 1990-х. Помаранчеві місяці, голова НЕЦУ провів на Майдані.

Передчасна смерть Сергія Володимировича, спричинена хворобою, стала не лише тяжкою втратою для українського природоохоронного руху, зоологічної науки, заповідної справи, а і для України в цілому.

НЕЦУ

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!