Сумські гімназисти відкрили туристичний сезон у Гетьманському національному природному парку
Перший шкільний туристичний сезон у Гетьманському НПП відкрили учні Сумської гімназії №1. Сорок три гімназисти, які навчаються у профільних класах з поглибленим вивченням природничих та гуманітарних наук, стали першопрохідцями нового туристичного маршруту «Зарічне – Литовський бір – Нескучне».
Маршрут розпочався біля стародавніх скіфських курганів, розташованих у Зарічненській сільській раді. Саме з цієї найвищої точки парку відкривається панорама басейну Ворскли і вид на Бакирівський гідрологічний заказник, який увійшов до складу НПП.
Наступною зупинкою стало унікальне урочище Литовський бір – єдиний бір природного походження на Лівобережній Україні. Він славиться на всю Україну своїми реліктовими соснами, вік яких сягає 300 років.
Далі екскурсія продовжилася в урочищі Нескучному – одному з наймальовничиших куточків Сумщини. Цьому Дендропаркові близько 200 років. Князь Олексій Голіцин був власником урочища до 1881 року, тоді його придбав господар центрального маєтку Тростянця підприємець Леопольд Кеніг. У глибині парку розташовані руїни Гроту Німф. Його було збудовано у 1809 році, за однією з версій, на честь 100-ліття Полтавської битви. За іншою – це один з виходів розгалуженої мережі давніх підземних ходів. Існує навіть легенда про романтичні листи, що їх нібито переправляв тими підземеллями закоханий до нестями в тамтешню княжну тростянецький поміщик.
Закінчився похід уже у Тростянці, біля одного з семи чудес України – Круглого двору та панської садиби.
«Адміністрація гімназії дуже задоволена змістом запропонованого маршруту. Діти ознайомилися з історією та структурою парку, і гуманітарії, й учні природничого напрямку – всі отримали цікаву інформацію та можливість проявити себе у проектних роботах. Природа парку дійсно вражає своєю красою та багатогранністю. Ми раді, що наші діти мають бажання та можливість вивчати природу та історію своєї малої батьківщини», – говорить заступник директора Сумської гімназії № 1 Лариса Пчеляна.
Дирекція парку, в свою чергу, оголосила про конкурс на краще учнівське фото. Переможці номінацій отримають грамоти та нагороди, а автор «Кращого пейзажного фото» зможе представити свої роботи на національному рівні.
Автор: Світлана Попова,