Влада блокує перевидання «Червоної книги»

Лосів в Україні лишилось близько 1000 особинПредставники природозахисних організацій звернулися до суду через кількарічне зволікання влади з публікацією нового видання "Червоної книги України", до якої, на думку екологів, мають додати лосів і два види осетрових.

Призначення київським Адміністративним судом перших слухань за позовом екологів на квітень цього року директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко вважає ознакою законності вимог громадськості.  В інтерв’ю «Німецькій хвилі» він пояснив, що «Червона книга» має перевидаватися кожні десять років.

За його словами, черговий випуск книги мав вийти друком ще дві тисячі четвертого року, але всі українські уряди з того часу ігнорували вимоги громадськості зупинити винищення незахищених законом представників української фауни: «В дев’яносто першому році в нас було близько сімнадцяти тисяч лосів, а зараз близько чотирьох. За офіційними даними. А за неофіційними – тільки тисяча. І досі можна ловити всіх осетрів, доки їх зовсім не стане ані в Азовському, ані в Чорному морі»,- каже еколог.

Як вважає Борейко, влада блокує внесення до «Червоної книги» цих тварин та риб серед іншого і через те, що саме лосі та осетри є найбільш жаданою здобиччю високопосадових мисливців та рибалок.

Автор: Олександр Савицький
www.dw-world.de

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!