Шацьким озерам загрожує зникнення

 Шацьким озерам, зокрема озеру Світязь, що на Волині, загрожує зникнення через видобуток крейди із Хотиславського кар’єру в Малоритському районі Білорусі, що за 30 кілометрів від озера. Про це йшлося під час апаратної наради 17 листопада у голови Волинської ОДА Миколи Романюка.

Як повідомив власкор ZAXID.NET, губернатор Волині Микола Романюк поцікавився у начальника державного управління охорони навколишнього середовища в області Володимира Мирки, чи існує загроза Шацьким озерам. В.Мирка відповів, що загроза існує, особливу небезпеку для одного із природних чудес України становить зниження рівня поверхневих вод.

Також занепокоєння голови Волинської ОДА викликають і сміттєзвалища. Загалом в області функціонує 10 узаконених полігонів твердих побутових відходів. Під час дії регіональної екологічної програми "Екологія -2010" було здано в експлуатацію 9 полігонів твердих побутових відходів та 4 очисні споруди. Триває реконструкція очисних споруд "Луцькводоканалу", будівництво мереж та очисних споруд школи-інтернату села Затурці Локачинського району та села Світязь Шацького району.

Губернатор Волині закликав у найкоротший термін вирішити проблемні питання і надати йому усю необхідну інформацію.

www.zaxid.net
Фото зі сайту www.shatsk.com

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!