Отруйні відходи угорського підприємства досягли Дунаю

Отруйні відходи з угорського алюмінієвого заводу потрапили у Дунай. Екологія однієї із найбільших річок Європи може опинитися під загрозою. Угорська влада вважає, що причин для хвилювання поки немає.

Отруйні відходи, витік яких нещодавно стався на одному із угорських металургійних підприємств, вранці у четвер, 7 жовтня, досягли річки Дунай. Як повідомляє агентство AFP, у результаті потрапляння у воду так званого червоного шламу дещо збільшився рівень вмісту лугів. Результати аналізів показали, що наразі показник становить 9 % при нормі 8 %.

Загроза

Однак фахівці побоюються, що екологічна система однієї з найбільших річкових артерій Східної Європи може опинитися під загрозою. Натомість представники угорської влади запевняють, що причин для хвилювання поки що немає.

На початку цього тижня, на заводі з виробництва алюмінію MAL AG, за 160 кілометрах на захід від Будапешта, стався вибух. Як наслідок – було пошкоджено греблю резервуару з токсичними відходами – червоним шламом. Після вибуху із резервуару вилилося приблизно 600-700 тисяч кубометрів відходів. У населеному пункті Девечер затоплено майже 400 будинків, а у селищі Колонтар вулиці були залиті отруйною рідкою масою шаром у два метри. Сотні людей евакуювали.

У четвер місце інциденту вже відвідав прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Оглянувши постраждалі поселення, Орбан заявив, що багато забудівель не вийде відновити на тому ж місці. Зокрема, більше 30 житлових будинків настільки серйозно пошкоджені, що відремонтувати їх уже неможливо.

Автор: Мар'яна Мацьків, dw-world.de

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!