Національний парк чи ЛЕП?

Майбутній Національний природний парк «Нижньодніпровський» може постраждати через енергетиків. Ділянка Каховська ГЕС - Дніпровський лиман включена у проект будівництва нової магістралі електропередач напругою у 750 кВ.

Представники громадських екологічних організацій вважають, що будівництво лінії електропередач «Запорізька АЕС – підстанція «Каховська» може мати негативні наслідки як для місцевих мешканців, так і для навколишнього середовища. Для отримання 350 мільйонів євро кредиту від міжнародних фінансових інституцій на будівництво об’єкту Національна компанія «Укренерго» має підготувати матеріали з оцінки впливу на навколишнє середовище та провести консультації з громадськістю. На все це відводиться 4 місяці. Половина терміну вже спливла, а вичерпної інформації на місцях і досі немає, - кажуть екологи.

Для чого ця магістраль

За версією екологів, влада свідомо приховує від громадян інформацію про цей об'єкт. Як заявив представник Національного екологічного центру України Юрій Урбанський: «Ми розцінюємо будівництво цієї лінії як сигнал для збільшення кількості реакторів на Запорізькій АЕС».

Роблячи такі заяви, Урбанський спирається на Енергетичну стратегію України до 2030 року. «В стратегії чітко зазначено, що ця лінія необхідна для того, щоб стабілізувати роботу української мережі і забезпечити експорт електроенергії за кордон». Порушити ці плани може створення Національного природного парку «Нижньодніпровський». Адже за законом, на заповідних землях заборонено вести індустріальну діяльність.

Електромагістраль проляже на шляху перелітних птахів

За словами херсонського біолога Євгена Романа, сьогодні через коридор, який потрапив до проекту будівництва високовольтної лінії, мігрує близько 200 видів птахів, майже половина з них внесена до Червоної книги України.

Національний екологічний центр вже звернувся до Європейського банку реконструкції та розвитку з проханням переглянути доцільність виділення кредиту для будівництва небезпечного об’єкту і відновити процес громадських консультацій у повній відповідності до політики та процедур банку.

Автор: Галина Філіпова, радіо Ера

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!