На Херсонщині заарештували захисника дніпровських плавнів

Тільки нижче Каховської ГЕС Дніпро існує не як ланцюг водосховищ, а в більш-менш природному стані. Тільки тут збереглись ділянки унікальних ДНІПРОВСЬКИХ ПЛАВНІВ. Особливо цінні ділянки плавневих ландшафтів є в Цюрупинському, Білозерському та Голопристанському районах Херсонської області. Саме тут планується створення Національного природного парку "Нижньодніпровський", ідею якого підтримує Президент В.Ющенко. Але поки йде процес офрмлення документації НПП, багато цінних ділянок можуть бути вирвані з його території під приватну забудову, мисливські та розважальні комплекси чи навіть комерційні кар'єри з видобування піску.

Під впливом аромату великих грошей деякі державні чиновники, зокрема в Голопристанській РДА, активно допомагають розбазарюванню цінних природоохоронних земель. Протистояти такому беззаконню на місцевому рівні дуже непросто, але такі люди є. Серед них - Голова Старозбур'ївської сільської Ради Віктор МАРУНЯК, біолог Євген РОМАН (Гола Пристань), протоієрей Микола ЦИГАНОВ (Херсон). Вони бачать краще майбутнє цих територій в розвитку системи туризму,
основа якої - якраз НПП "Нижньодніпровський".

Проблеми захисту Нижньоднiпровських плавнiв висвiтлювались у публікаціях у газеті "Дзеркало тижня"
http://www.dt.ua/3000/3900/54687/, газеті "Вгору":
http://www.vgoru.org/modules.php?name=News&file=article&sid=6224
http://www.vgoru.org/modules.php?name=News&file=article&sid=6103
http://www.vgoru.org/modules.php?name=News&file=article&sid=4441
та газеті "2000" http://2000.net.ua/b/29529. Деякі сюжети щодо НПП "Нижньодніпровський" знімала Херсонська ОДТРК "Скіфія" http://www.skifiya.com.ua

Cьогодні дізнались про дуже несподiвану новину: 14 березня арештовано одного з тих справжніх героів, які захищають останні Дніпровські плавні - Голову Старозбур'ївської сільради Голопристанського району Віктора Васильовича МАРУНЯКА, який подав в суд на Голопристанську РДА. Нормальної інформації нема, але буцімто його звинувачено у отриманні хабаря.

Звичайно, корупція в Україні має такі масштаби, що український режим в ЄС називають "клептократія". Після заяв про спроби підкупу мільйонними сумами Народних Депутатів та проплаченості майдану 2007 року важко чомусь дивуватись - в тому числі і успіхам в боротьбі з хабарництвом. Проте деякі з них, не виключено, можуть
виявитись успіхами у фальшуванні.

Екологісти не можуть повірити, що хабарником виявилась людина, яка захищала землі природного парку і не побоялась подати в суд проти вищестоячої влади! Віктора Маруняка ми знаємо ще з 1991 року, коли він входив у Голопристанську організацію "Берегиня", колективного члена "Зеленого світу". І громадськість Херсонщини рекомендує його як людину винятково чесну та принципову.

Враховуючи перипетії довкола земель Нацпарку "Нижньоднiпровськи", увага громадськостi до цієї незвичайної історії, безумовно, сприятиме обєктивності результатів розслідування.

Керівник інформцентру УЕА "ЗС",
член Громадської Ради при Мінприроди Сергій ФЕДОРИНЧИК

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!