На Тернопіллі з’явилося 5 нових об’єктів природно-заповідного фонду

У Тернопільській області відповідним рішення облради оголошено об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення 5 природних комплексів та об'єктів загальною площею 97,41 га.

До об’єктів природно-заповідного фонду увійшли: комплексна пам'ятка природи "Урочище "Вавринів" (20 га) – крутий схил р. Серет на території Чортківської міської ради. Мета заповідання – охорона та збереження типового ландшафту та умов зростання червонокнижних (ясенець білий) і регіонально рідкісних видів рослин; комплексна пам'ятка природи "Стінка "Угринська" (30 га) – крутий схил вздовж р. Серет на території Угринської сільської ради Чортківського району. Мета заповідання – охорона та збереження типового ландшафту та умов зростання червонокнижних (ясинець білий) і регіонально рідкісних видів рослин, поширення корисних комах та птахів;

- ботанічна пам'ятка природи "Монастирські сосни" (0,4 га) – розташована у м. Чортків, по вул. Монастирська, 1. Мета заповідання – охорона та збереження дерев сосни чорної як цінних екзотів для Тернопільської області;

- ландшафтний заказник "Наші гаї" (39,9 га) – розташований в межах Великогаївської сільської ради Тернопільського району. Мета заповідання – охорона та збереження мало порушених лісових, лучних та болотних масивів, які створюють цілісні екосистеми з багаторічними (100-300 років) деревами та рослинністю, характерною для західного Поділля;

- ботанічна пам'ятка природи "Нездобниця" (7,11 га) – розташована на території Шкроботівської сільської ради Шумського району. Мета заповідання – охорона та збереження зіноваті руської, популяції якої в області на такій площі трапляються досить рідко.

На сьогодні природно-заповідний фонд (ПЗФ) області має у своєму складі 566 одиниць територій та об’єктів площею 123,7 тис. га, з них загальнодержавного значення – 35 од. площею – 39,5 тис. га, місцевого значення – 531 од. площею – 84,2 тис. га.

Фактична площа ПЗФ області (без урахування площі тих об’єктів, що входять до складу територій інших об’єктів ПЗФ) – 120,6 тис. га. Відношення площі ПЗФ до площі області ("показник заповідності") становить 8,7 %.

За кількістю об’єктів ПЗФ Тернопільська область займає 2 місце серед областей України, поступаючись лише Чернігівській області (654 об’єкти), та 7 місце в Україні за відсотком заповідності території.

Джерело: zaxid.net

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!