На Десні роблять другу “Конча-Заспу”?

Національно-екологічний центр України заявляє, що у заплаві річки Десна незаконно ведуться земляні роботи.

Природоохоронні організації вбачають в цьому загрозу створенню національного природного парку "Подесіння", а також загрозу якості питного водопостачання у Києві.

Терема, за даними НЕЦУ, гідронамивні роботи проводяться в межах Погребської сільської ради Броварського району.

"На ділянці працювала і досі працює будівельна техніка, встановлена огорожа, аналогічно до всіх випадків, коли ділянку готують під забудову. Будівництво на цій території стане порушенням Водного та Земельного кодексів а також закону "Про охорону навколишнього природного середовища". Вже не кажучи про те, що в разі здійснення будівництва кияни будуть пити стоки дачників", йдеться в повідомленні.

Зазначена територія, як і вся заплава річки, повинна була увійти до складу створюваного Національного природного парку "Подесіння", необхідність створення якого декларується указом президента від 1 грудня 2008 року.

З приводу виявленого гідронамиву громадські природоохоронні організації звернулись до державних контролюючих органів.

"Уже перші відповіді чиновників викликали цікаві питання. Стало відомо, що гідронамив здійснює садове товариство "Первоцвіт-2007", а сам проект намиву називається "розчисткою русла Десни на ділянці 1-11 км", йдеться вповідомленні.

За словами заступника голови НЕЦУ Олексія Василюка, така схема робіт добре відома на прикладі незаконних забудов Конча-Заспи і Жукового острова.

"Товариство отримує ділянку в заплаві річки. Будівництво тут не лише незаконне а й проблематичне - можливе підтоплення паводками. Тому наступним етапом ТОВ отримує дозвіл на незрозуміло навіщо йому потрібну розчистку русла річки; наймає земснаряд і той починає черпати пісок з русла. А оскільки у товариства поряд є ділянка, то пісок начебто тимчасово складують на ній, насправді намиваючи ділянку до рівня, потрібного для її забудови", - сказав Василюк.

За його словами, з листа Держкомводгоспу стало відомо, що намивні та будь-які інші роботи на землях водного фонду, якими є земельна ділянка ТОВ "Первоцвіт-2007", облводгоспом не погоджувались.

Броварська райрада повідомила, що рішень та погоджень гідронамиву і будь-яких будівельних робіт на території заплави Десни не видавала.

А за інформацією Держкомзему, ТОВ "СТ "Первоцвіт-2007" протизаконно здійснює зняття родючого шару ґрунту та псування земель, за що керівництво підприємства притягнуте до відповідальності.

"Проте, попри виявлені порушення, роботи на ділянці продовжуються. З цієї причини природоохоронні організації звернулись до Генпрокуратури, МВС, Державної екологічної інспекції, а також Комітетів Верховної Ради з екологічної політики та з питань національної безпеки та оборони", йдеться в повідомленні.

Джерело: kiev.pravda.com.ua
Фото: yarpodvodnik.ru

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!