Cтворення Національного природного парку «Черемоський»

Згоду на створення Національного природного парку «Черемоський» загальною площею понад сім тисяч гектарів дала остання сесія Чернівецької обласної ради. Депутати також ухвалили рішення про розширення природно-заповідного фонду області ще на 15,3 тис. га.

Природно-заповідний фонд Буковини розширено шляхом включення до нього нововиявлених заповідних територій — ботанічного заказника «Мальовнича діброва», що в ДП «Кіцманський ліс АПК», а також ботанічної пам’ятки «Діброва» на вул. Науки в Чернівцях. У заказнику «Мальовнича діброва» зростають грабово-дубові насадження, а також занесений до Червоної книги шафран Гейфеля. Ботанічна пам’ятка «Діброва» — це залишки насадження з дуба звичайного у межах Чернівців, які мають естетичне, пізнавальне та рекреаційне значення.

Розширено також територію зоологічного заказника «Зубровиця». Загалом площа заповідного фонду Буковини становить 10,5 відсотка території області, тоді як загальнодержавний показник — 4,9 відсотка.

За повідомленням ecoport.org.ua

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!