Акція протесту проти будівництва на території парку за адресою вул. Уманська, 14

Сьогодні, 3 липня о 19.00 за адресою вул. Уманська, 14 відбудеться акція протесту проти будівництва храмового комплексу на території парку. Акцію організовують мешканці прилеглих будинків, котрі виступають проти забудови зеленої зони за підтримки громадянської ініціативи „Збережи старий Київ". Під час попередньої акції міліція затримала сімох її учасників, проте змушена була відпустити на наступний день. Дана акція у жодному разі не є демонстрацією неповаги до віри. Йдеться тільки про чергові корупційні порушення при землевідводах, зміну цільового призначення землі тощо, у котрих цього разу виявилась замішаною церква. На відстані 15 хвилин від цієї території, близько року тому було відкрито нову церкву УПЦ (МП), котра цілком вміщає усіх віруючих навіть у дні найбільших релігійних свят.

Місцеві мешканці, велика частина яких є прихожанами Української православної церкви (МП), переконані, що потреби у відкриття нової церкви немає. Окрім того, незрозумілим залишається питання, чому для церкви необхідно будувати підземний паркінг та велику кількість офісних приміщень.

Парк є популярним місцем відпочинку і його руйнація буде великою втратою не тільки для мешканців мікрорайону, але і для всього міста, котрий поступово втрачає статус однієї з найзеленіших столиць Європи.

ЗСК хоче привернути увагу до масованої вирубки дерев у місті, незалежно від статусу замовника будівництва. Адже попри гучні заяви місцевої влади про те, що наразі кількість зелених насаджень на одного киянина складає 21 кв.м., усі експерти сходять на думці, що такі дані є неправдивими. Так, у 2002 році кількість насаджень складала 16,5 кв.м. У 2005 році статус зелених зон загального користування (тобто, парків та скверів), отримало 2 тис. гектарів приміських лісів. Тобто, зараз вони входять у загальну статистику, проте це жодним чином не означає реальне збільшення зелених зон. Якщо ще враховувати той факт, що кількість населення Києва суттєво зросла порівняно з 2002 роком, картина виходить катастрофічна. Експерти говорять, що наразі фактична кількість насаджень на людину становить менше 15 кв.м. (при нормі у 20 кв.м).

Знищення зелених насаджень у Києві загрожує життю мешканців міста, проте місцеві чиновники, більшість з яких давно переїхала за місто, не зважають на це.

Організатори акції ще раз закликають громаду міста та представників ЗМІ не спекулювати темою антицерковних рпотестів. Люди тільки відстоюють власне право на чисте повітря та місця відпочинку, але у жодному разі не воюють проти церкви.

За детальнішою інформацією, звертайтесь до активістів ініціативної групи за номерами: (044)242-82-18 або 8 (067) 864-16-46 (Олена) та слідкуйте за оновленям інформації на нашому блозі:
http://community.livejournal.com/saveoldkyiv/

„Збережи старий Київ" не пов'язана з жодною політичною, фінансовою чи релігійною групою. Головна мета діяльності ініціативної групи – гармонізація розвитку міста і надання громаді більших можливостей впливу на прийняття рішень а місцевому рівні.

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!