На Закарпатті суд розглядатиме справу щодо будівництва 360 гідроелектростанцій

Сьогодні, 11 травня о 14.30 в приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду, розглядатиметься позов на рішення Закарпатської обласної ради, щодо будівництва 360 гідроелектростанцій. Авторами позову є громадські діячі краю Оксана Станкевич, Валентин Волошин, Володимир Феськов, Олег Лукша та Олександр Солонтай.

В своєму зверненні вони просять визнати протиправним дії Закарпатської обласної ради та скасувати рішення, яке було прийнято з грубими порушеннями чинного законодавства України. Порушено зкони про місцеве самоврядування, доступ до публічної інформації, про місцеві державні адміністрації, містобудівельну діяльність, воно суперечить “здоровому глузду, позиції громадськості, експертним висновкам фахівців та міжнародним домовленостям України про спільне регулювання справ водного басейну Дунаю”.

11 травня відбудеться перший розгляд справи у попередньому судовому засіданні. Тобто суд спробує з’ясувати чи не відмовляються позивачі від позову та чи визнає відповідач його, а також роз’яснити можливість щодо примирення без подальшого судового розгляду. При цьому, громадськість серйозно налаштована відстоювати свої вимоги, а також проситимуть суд призупинити рішення Закарпатської обласної ради №310 «Про затвердження локальних та обласної схем розташування малих гідроелектростанцій» на період розгляду справи в суді..

Цікаво, що суд проситимуть витребувати в обласної ради повний текст рішення. Адже навіть після прийняття рішення оприлюднене без додатків. Громадськості досі невідомі точні місця розташування запланованих 360 міні-ГЕС.

Стати учасником сьогоднішнього судового засідання можуть журналісти та небайдужа громадськість. Цю можливість гарантують ст. 9 Закону України “Про інформацію”, ст. 6 Цивільного процесуального кодексу України, ч. 3 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 20 Кримінально-процесуального кодексу України. При цьому, згідно з ч. 8 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України особи, присутні в залі судового засідання, можуть використовувати портативні аудіо технічні засоби. Таким чином, зазначеним правом можуть користуватися й журналісти. При цьому журналісти не зобов’язані запитувати дозволу суду на здійснення таких записів. Використання цих записів у друкованих ЗМІ також є вільним. Перешкод для повного або часткового відтворення змісту цього запису у пресі чинні ЦПК України та КАС України не містять. І лише проведення в залі судового засідання фото- і відеозйомки згідно ч. 8 ст. 12 КАС України допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це осіб, які беруть участь у справі.

Довідково:

04 листопада 2011 р. Закарпатська обласна рада прийняла рішення №310 «Про затвердження локальних та обласної схем розташування малих гідроелектростанцій». Дане рішення передбачає будівництво до 360 гідроелектростанцій на території Закарпатської області. Закарпатська обласна рада приховувала інформацію про плани розгляду та прийняття такого рішення 4 листопада 2011 р., а одразу після його прийняття громадськість Центрально-Східної Європи виступила з протестами. Практична реалізація зазначеного рішення може призвести до руйнування екосистеми Карпат.

Після неодноразових спроб переконати Закарпатську обласну раду скасувати зазначене рішення, в квітні 2012 року громадські діячі Оксана Станкевич, Валентин Волошин, Володимир Феськов, Олег Лукша та Олександр Солонтай звернулися до суду.

http://zakarpattya.net.ua/News/96190-Na-Zakarpatti-sud-rozhliadatyme-spravu-shchodo-budivnytstva-360-hidroelektrostantsii

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *