Чисто не там де прибирають, а там, де не смітять

12 травня, з ініціативи Верховинської групи “Врятувати Черемош”, відбулася екологічна акція “Чисті береги Черемошу”. Сплавляючись по річці, можна побачити багато стихійних сміттєзвалищ на берегах, які накопичуються роками.Акція розпочалася з очищення від сміття надзвичайно красивого і найбільш забрудненого скельного урвища поблизу магазину “Хмільник”. В більшості тієї території не можливо уже прибрати зверху, бо є небезпека зірватися вниз, а сміття буквально з мішками висить поміж кущів, а дещо й на деревах, що виглядає не дуже естетично для тих, хто живе навпроти чи для пропливаючих рікою гостей краю. Особливо неприємним є той факт, що береги засмічуються не стільки заїжджими туристами, а в більшості місцевими жителями. Для запобіганння подальшого засмічення місцевими жителями (яких легко визначити за “сміттєвими доріжками”… ), органам влади спільно з громадськістю варто було б розробити та запровадити систему покарань забруднювачів природи; адже в районі працює комунальна служба (2 -1472), яка надає послуги щодо вивозу сміття.

Ми маємо зрозуміти, що передвеликодні толоки, що організовувалися державними установами та організаціями, не можуть забезпечити чистоту на цілий рік, ми самі повинні прибирати за собою і звикати платити за вивіз сміття, як це прийнято в цивілізованих країнах.

Висловлюємо подяку учасникам акції турклубу “Тернопіль”(за безкоштовний сплав наших активістів, відвезення сміття до комунгоспу), волонтерам РЦСССДМ та молодіжно-християнської організації YMCA, активістам групи “Врятувати Черемош!”. Звичайно прибрати за один раз не можливо, такі акції потрібно проводити регулярно, (краще, щоб не було потреби в цьому) та долучати громадськість, а особливо тих, які засмічують. Завдяки таким акціям, ми хочемо добитись, що б наш Чорний-Білий Черемош був найкращою, чистішою річкою в світі, без міні-ГЕС і без засмічених берегів.

Адже знову повторимось : чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

Ініціативна група Врятувати Черемош.

Опубліковано у Новини | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.