Івано-Франківська облрада вважає неприпустимим будівництво міні-ГЕС дериваційного типу на річках Карпат

Івано-Франківська обласна рада вважає неприпустимим будівництво міні-гідроелектростанцій дериваційного типу на гірських річках у Карпатах.

Відповідну резолюцію рада ухвалила на засіданні у вівторок.

Крім того, депутати вирішили звернутися до Івано-Франківської обласної природоохоронної прокуратури з проханням вивчити законність видачі угод на будівництво міні-ГЕС дериваційного типу на річці Дземброня у Верховинському районі.

Як зазначив у своєму виступі депутат Юрій Романюк, облрада підтримує будівництво міні-ГЕС, але “проти варварського будівництва міні-ГЕС дериваційного типу”. За його словами, в таких міні-ГЕС уся вода з річки перенаправляється в трубу, і внаслідок цього знищується все живе.

Ю.Романюк пропонував ухвалити рішення про заборону будівництва міні-ГЕС дериваційного типу на гірських річках у Карпатах. У свою чергу голова Івано-Франківської облради Василь Скрипничук зазначив, що це поза компетенцією органу.

Як повідомив на сесії заступник директора департаменту промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обладміністрації Вадим Козленко, нині в області сім діючих дозволів, виданих Держархбудконтролем на будівництво міні-ГЕС. При цьому три девелопери вже надали свої проекти координаційній раді при обладміністрації, ще три – поки що ні. Стосовно будівництва ще однієї міні-ГЕС на річці Дземброня у Верховинському районі направлено звернення до Держархбудконтролю України щодо анулювання дозволу.

Як повідомлялося, раніше Івано-Франківська ОДА рекомендувала зупинити будівництво міні-ГЕС на річці Дземброня в Карпатах.

У червні поточного року в Івано-Франківській області ввели в експлуатацію четверту міні-ГЕС. До цього в області працювали три малі ГЕС, із них дві було відновлено (Снятинську та Золотолипівську, які експлуатує компанія “Енергоінвест” (Вінниця)) й одну – Пробийнівську у Верховинскому районі – побудував приватний підприємець у 2009 році. Минулого року вони виробили близько 5 млн кВт-год електроенергії.

У березні 2012 року, реагуючи на протести громадськості, голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк своїм розпорядженням припинив будівництво міні-ГЕС дериваційного типу в Карпатах і створив робочу групу для розгляду питань із додержання вимог законодавства під час будівництва малих ГЕС у Верховинському районі. Потім у травні 2012 року згідно з розпорядженням Івано-Франківської ОДА було створено координаційну раду з питань будівництва об’єктів малої гідроенергетики та протипаводкового захисту у складі 15 осіб, яку очолив перший заступник голови обладміністрації Василь Плавюк.

У грудні 2012 року М.Вишиванюк скасував своє розпорядження щодо припинення будівництва міні-ГЕС на гірських річках області, а голів райадміністрацій та мерів міст зобов’язав надавати координаційній раді проекти з будівництва малих ГЕС і протипаводкових об’єктів.
http://ua.interfax.com.ua/news/general/158401.html

Опубліковано у Новини | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *