Гіркий спадок Мінекології: карпатським рікам й досі загрожують малі ГЕС Читайте більше тут: http://expres.ua/digest/2014/05/21/106749-girkyy-spadok-minekologiyi-karpatskym-rikam-dosi-zagrozhuyut-mali-ges

Природозахисники влаштували сплав на байдарці зі… сходів Міністерства екології. Так вони протестують проти зведення малих гідроелектростанцій на карпатських річках, розповідає 5 канал.

У разі такого будівництва водяний потік повністю заганяють у трубу. Нереститися у таких умовах риби не зможуть, а їх тільки червонокнижних у Карпатах – 14 видів. Природозахисників підтримують і туристи – любителі сплавлятися гірськими річками. Єдині, хто за словами активістів, від такого будівництва виграють – це інвестори. Вони отримують від держави дотації за виробництво екологічно чистої енергії. Нині у Карпатах працює одна така ГЕС, іще три – у процесі зведення.

Захисники природи просять Мінекології негайно зупинити там усі будівельні роботи. Екологи кажуть: попередня влада зробила дуже погану справу – видала чимало дозволів та екологічних експертиз на будівництво малих ГЕС в Карпатах. Зараз же різні представники Міністерства навіть без відома міністра не соромляться казати, що так, це є неправильно. Якщо це позиція Міністерства, вважають активісти, то одним-єдиним наказом нинішнього міністра Мохника можна скасувати всі дозволи на будівництво малих ГЕС в Карпатах. Заступник директора департаменту біоресурсів Мінекології Микола Мовчан, який спілкувався з протестувальниками пообіцяв розглянути і винести рішення по цьому питанню протягом тижня.

Опубліковано у Відео, Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.