Бійців та волонтерів АТО тема малих ГЕС цікавить, міністерство – ні!

10636075_898797093475075_5830115402843871965_n

Олександр Бригинець повідомляє з зони АТО (https://www.facebook.com/bryhynets/posts/876166285781367?fref=nf) :

У зоні АТО я зустрів бійця з позивним «Лемко» з Івано-Франківщини, і він нагадав мені, про те, як ми захищали селище Розтоки від будівництва міні-ГЕС. Як виявилося, час минає, а ця проблема і схожі не вирішуються.

Свого часу, до мне як до народного депутата зверталися громади сіл, які виступали проти спорудження у їхніх населених пунктах міні-ГЕС, зокрема, на річці Ріка у Нижньому Бистрому Хустського району Закарпатської області, у с. Дземброня Верховинського району та активісти села Розтоки на межі Косівського району Івано-Франківщини та Путильського району Чернівецької області, які борються проти спорудження ГЕС на річці Черемош.

Як виявилося, Міністерство екології та природних ресурсів фактично самоусунулося від проблеми масового будівництва малих ГЕС на річках України, лишивши місцевих мешканців та природоохоронців наодинці з цією проблемою.

За результатами міжвідомчої наради з питань будівництва малих ГЕС на гірських річках Карпатського регіону (яка відбулася 20 червня 2014 року) було вирішено створити ініціативну робочу групу за участі зацікавлених сторін для вироблення практичних кроків вирішення проблем. Проте жодного засідання створеної робочої групи так і не відбулось. І це незважаючи на те, що представники громадськості неодноразово зверталися до відповідних співробітників Департаменту охорони природних ресурсів Міністерства екології та природних ресурсів України.

Масове будівництво малих ГЕС викликає масовий опір у жителів Карпатського регіону. Воно і не дивно, адже по-перше, у нас лишилось не так багато незарегульованих ставками та греблями річок. Ми повинні зберігати їх всіх для майбутніх поколінь! По-друге, будівництва міні-ГЕС може зашкодити розвитку екотуризму. Турист не поїде в Карпати дивитись на іржаві труби на місці мальовничого струмка, турист хоче сплавлятись стрімкими річками з порогами, а не плавати по замуленим ставкам-водосхиващам!

Якщо на діяльності ГЕС буде заробляти переважно її власник та декілька осіб обслуговуючого персоналу, то в туристичній інфраструктурі може бути задіяно багато мешканців села.

Екотуризм, як на мене, це один з важливих напрямків розвитку України. Це можливість місцевим громадам заробляти, зберігаючи при цьому нашу природу і культурні традиції.

Тому я звернувся до Міністра екології України І. Шевченка з вимогою провести комплексну перевірку будівництва малих ГЕС, які ведуться на річках Черемош, Тиса, Прут, Случ та їх притоках; взяти під особистий контроль створення та роботу ініціативної робочої групи щодо будівництва малих ГЕС на території України; а також вчинити конкретні дії щодо перевірки та припинення будівництва малих ГЕС в тих місцях, де це протирічить природоохоронному законодавству та там, де ефект від розвитку екотуризму буде на порядок більший, ніж від будівництва малих ГЕС.

 

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *