Заповідне урочище місцевого значення “Верем’я”

Район:

Об’єкт розташовується в Обухівському районі займає площу в 6,7 га. Розташовується в межах Копачівської сільської ради. Створено рішенням 16 сесії ХХІ скликання Київської обласної Ради народних депутатів від 10.03.1994р.

В урочищі виявлені великі популяції рідкісних для Київщини степових видів – адонісу весняного та анемони лісової.

На ділянці добре виявлене флористичне ядро лучно-степових видів. Тут зростають шавлія дібровна, ліщина розлога, наявні великі популяції цінних лікарських рослин – цмину піскового та заячої конюшини.

По днищу балки протікає струмок від великого джерела, яке знаходиться в бетонному кільці, обсаджене вербами ламкими. У вологому зниженні біля джерела зростають типові болотні трави – лепешняк плавучий, комиш лісовий, паслін солодко-гіркий, ранник тіньовий.

У фауністичному відношенні урочище має цінність як місце розможення земноводних у весняний період та водопою птахів у літню спеку.

(Джерело: Наукова харатеристика проектованого заповідного урочища «Верем’я» в Обухівському районі Київської області. М.Л. Клєстов)

Результати обстеженняОбстеження проведене 22.07.2012 р.

Територія урочища знаходиться у природному стані. Загалом урочище займає днище та правий схил балки на західній околиці с.Копачів. верхні частини схилів зайняті лучно-степовими угрупованнями і на ділянках південної експозиції утворені угрупованнм ковили волосистої. Підніжжя та днище балки судячи з рельєфу, в минулому було зайняте  двома штучними ставками. Проте до цього часу сукцесія пройшла до стану повного відновлення лучних угруповань.

На території заказника наявні охоронні знаки. Негативний антропогенний вплив та порушення законодавства не зафіксовані.

За результатами обстеження І.Парнікозою складено Сучасний опис заповідного урочища станом на 22.07.2012 р.

Василюк О.

 

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind