Заповідне урочище місцевого значення «Турчино»

Район:

Об’єкт знаходиться в Богуславському районі та займає площу в 327 га. Знаходиться в межах Медведицього лісництва – кв. 5, 6, 7, 8, 9, 10 (всі виділи). Створений рішенням виконокому київського області Ради народних депутатів №574 від 19.08.1968 р.

Насадження урочища цінні своїми віковими деревами (110-410 років) дуба, модрини, ялини.

Результати обстеженняОбстеження проведене 23.06.2012

Територія заповідного об’єкту  являє собою окремо розміщене лісове урочище, в якому подекуди зустрічаються досить старі дуби.

На території урочища прямо від центрального заїзду, який тут облаштований досить оригінальним чином, прямує  накатана ґрунтова дорога яка приводить до збудованої в самому заповідному об’єкті масштабної рекреаційної точки із  вогнищами, столами, критими дерев’яним навісом, сміттєзвалищем. Рослинний покрив навколо рекреаційної точки повністю знищено. Враховуючи парадний вхід та конструкцію рекреаційної точки, припускаємо, що порушення заповідного режиму здійснило саме лісництво, до якого входить  заповідне урочище.

З іншого боку урочища, з заходу, в нього заходить ще одна дорога, яка швидко приводить  до  стаціонарної пасіки також на заповідній території. Враховуючи охоронний режим, передбачений для заповідних урочищ у Законі України «Про природно-заповідний фонд України», виявлені дії оцінені нами як грубе порушення природоохоронного законодавства, з приводу чого підготовлені відповідні скарги.

 

Дослідження, проведене у 2013 році С.Єфіменком та А.Литвиненком, показало, що Кадастрова карта  показує земельні ділянки, надані всупереч законродавству, в межах території ПЗФ. Детальніше читайте на сторінці дослідження.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind