Заповідне урочище місцевого значення “Студенківські дубові насадження”

Район:

Урочище розташовується в межах Переяслав-Хмельницького дерлісгоспу, Студениківського лісництва – кв. 13 вид. 6, 8, 9, 12, кв. 14 вид. 11, 12, 16, кв. 15 вид. 6, 13, кв. 19 вид. 2, 3, 9, кв. 21 вид. 2, 4, 6, 14. Площа урочища складає 96 га. Оголошений рішенням Київського облвиконкому від 1968 р. №118.

Дубові різновікові насадження насіннєвого походження з домішкою сосни, берези, осики, тополі, клена, що є типовими насадженнями для даних лісорослинних умов, повнота 0,8, висота 25 м, діаметр 32 см.

Результати обстеженняОбстеження проведене 28.06.2012 р.

Заказник знаходиться в прекрасному природному стані. Негативних впливів на природу заказника нами не виявлено. Цікавим моментом є те, що через дорогу від самого заказника знаходиться охоронний знак заказника і рекреаційна точка з непрацюючою  колонкою, лавочками та столом. В самому заказнику маркування виявлене лише в формі написів на стовпчиках виділів.

О.Василюк

Представляє собою фрагмент флористично-багатих дубово-соснових лісів на надзаплавній терасі р. Трубіж. В кварталах відведених під заказник деревостан сформовано дубом черещатим, до нього домішуються липа серцелиста та береза. На стовбурах дубів поширено кущистий лишайник – евернію сливову. В травостоях виявлено хвощ зимуючий, орляк звичайний, копитняк європейський, буквицю лікарську, дзвоники персиколисті, смовдь оленячу та ін. На порушених ділянках зімкнутий покрив формує розрив трава дрібноквіткова. Виявлено також коров’як тарганячий, вербену лікарську та велику популяцію конвалії травневої. Виявлено також лілію лісову, занесену до Червоної книги України.

Дана ділянка, у зв’язку із своєю цінністю пропонувалася для включення в НПП «Переяславський», створений наразі під назвою НПП «Білоозерський».

Підготував координатор КЕКЦ із створення об’єктів ПЗФ, к.б.н. Парнікоза І.Ю.

***

У 2015 році Андрій Плига провів обстеження рубок в об’єкті з часу його створення і до 2014 року. На території заповідного урочища “Студенківські дубові насадження”  виявлені рубки площею  9   га.

http://texty.org.ua/pg/news/editorial/read/59939/

http://texty.org.ua/pg/article/textynewseditor/read/59871/

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind