Заповідне урочище місцевого значення “Корчуватник”

Район:

Розташовується в межах ДП «Київське лісове господарство», Приміського лісництва – кв. 48 (всі виділи) в адміністративних межах Шпитьківської сільської ради Києво-Святошинського району. Площа заповідного урочища складає 41 га. Оголошений рішенням 16 сесії ХХІ скликання Київської обласної ради від 10.03.1994 р.

Територія представлена балково-яружною залісненою системою, розташованою серед сільгоспугідь. Територія біля с. Горбовичі є перехідною смугою між Лісовою та Лісостеповою зонами. Балка, в якій знаходиться урочище, глибока, розгалуджена із бічними відрогами та обводненим днищем. В напрямку до с. Горбовичі днище балки розширюється, стає плескатим. В цьомі місці воно зайняте заболоченим вільшанником із переважанням в трав’яному покриві видів високотрав’я – очерету, рогозів широколистого та вузьколистого, а також різних видів осок. На інших ділянках дниже вужче, вільшняк в ньому представлений лише вузькою смугою. У трав’яному покриві переважають види вологих лісів – яглиця звичайна, жовтяниця черговолиста, щитник шартрський. Основний лісовий масив розміщуються по схилах балки. Ліс середньовіковий, з окремими старшими деревами. В деревостані переважає граб, значну домішку складає липа, групами трапляється осика. Як домішка, в деревостані помічені в’яз, береза, клен гостролистий. Поодиноко трапляються ясени. В густому травостої переважають неморальні види. З малопоширених на Київщині тут знаходиться медунка м’яка. На узліссі зростають численні світлолюбиві види: волошка фрігійська, в’язіль барвистий, дрік красильний, орляк, куничник наземний. Чимало тут і лікарських рослин – звіробій звичайний, деревій звичайний, цикорій, парило звичайне. У фауністичному відношенні найбільшу цінність має поселення борсуків, що занесені до ЧКУ. Поселення складається з двох складних та семи простих нір. Крім борсуків, в межах урочища виявлені ознаи иперебування свині дикої, козулі, крота звичайного, зайця сірого. З орнітофауни домінуючими видами є синиця велика, повзик, синиця блактина. Відмічені крук і канюк.

(джерело: Наукова характеристика проектованого заповідного урочища Корчуватник у Києво-Святошинському районі Київської області. Укладачі – Т.Л. Андрієнко, М.Л. Клєстов)

Результати обстеженняОбстеження проведене 8.10.2011

Територія заповдіного об`єкту складається з кварталу листяного лісу над селом Горбовичі Києво-Святошинського району.

Негативні антропогенні впливи не виявлені.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind