Ландшафтний заказник місцевого значення „Юрівський”

Район:

Урочище розташоване неподалік с. Юріївка та Віта-Поштова та включає в себе витоки річки Сіверка, а також луки прилеглі до русла річки. Луки представлені угрупованнями осоки гострої та пухнастоплодної, до складу яких входять такі гідрофільні види, як жовтець повзучий, жовтець їдкий, вербозілля звичайне, дзвінець малий та інші. Також тут ростуть такі лікарські рослини, як мати-й-мачуха звичайна та череда трироздільна.

Особливу цінність описаного рослинного комплексу являє собою популяція пальчатокорінника м’ясочервоного, занесеного до Червоної книги України. Багатим є тваринний світ даної території. Зокрема, тут мешкають бджола-тесляр фіолетова, вусач мускусний, дозорець-імператор, махаон та подалірія – види занесені до Червоної книги України. Також тут зустрічається вечірниця мала, яка занесена до Червоної книги України, всі види кажанів охороняються на європейському рівні.

Рішення Київської обласної Ради “Про оголошення нововиявлених територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області”.

Результати обстеженняДослідження, проведене у 2013 році С.Єфіменком, показало, що Кадастрова карта  показує земельні ділянки, надані всупереч законродавству, в межах території ПЗФ. Детальніше читайте на сторінці дослідження.

Обстеження проведене 15.05.2014 (А.Зінченко)

На момент обстеження щити в заказнику збережені. Територія зберігається в гарному стані. Інколи заїжджають автомобілі.

На переферійних ділянках  закзаника концентровано розміщене сміття (біля щитів).

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind