Ландшафтний заказник місцевого значення “Васильківські Карпати”

Район:

Розташовується в межах сіл Велика Бугаївка, Гвоздів, Крушинка, Роставичі Васильківського району і займає площу 226,8 га. Оголошений рішенням 6 сесії ХХІІІ скликання Київської обласної ради від 2 лютого 1999 року № 79-06-ХХІІІ.

Розчленований яружно-балковий ландшафт цінний у науковому відношенні, який знаходиться в системі р. Стугна та її притоки – Бугаївка, що протікає по днищу балки. Мальовничі ландшафти заказника представлені остепненими луками,болотною рослинністю по днищу балок і прибережно-водними екотопами вдовж протоку Бугаївка. Степова рослинність урочища представлена осоково-різнотравними, пирійовими та бородачевими угрупованнями. Заказник являється притулком своєрідного за угрупованнями тваринного світу. Багато видів мисливських тварин, гніздиться понад 30 видів птахів.

(Джерело: Наукова характеристика проектованого ландшафтного заказника місцевого значення «Васильківські Карпати» у Васильківському районі Київської області. Укладачі Прядко О.І., Мельничук В.А.)

Статті про заказник:
О.Василюк. В заказнику виявлені жахливі наслідки джипінгу

Наукові публікації:
Василюк А.В., Парникоза И.Ю. Инвентаризация и меры по сохранению степных биотопов юга киевской области. Степной бюллетень. №27. Осень 2009

Результати обстеження



Обстеження проведене 16.04.2012

Обстеження провели 16 квітня 2012 року Олексій Василюк, Іван Бабо шин, Дмитро Демченко та Ніна Петренко.

Мапа: http://g.co/maps/m6d4a

Заказник є великою балкою з частковими штучними посалками  сосни у верхів*ях і центральній частині та природним широколистяним лісом в нижній третині балки, у т.ч. заплавним осиковим лісом.

Інформаційні аншлаги та охоронні знаки в заказнику не виявлені

На момент обстеження виявлене місце регулярних мисливських розваг. Багато розстріляної побутової техніки, розстріляних і цілих тарілочок для спортивної стрільби. По всій балці зустрічаються гільзи від патронів. В центральній частині балки також знайдені відпрацьовані блоки піротехнічних засобів (феєрверків).

Найбільш яскравим порушенням, виявленим під час експедиції, є табір джиперів, розміщений в самому заказнику. По всій території заказника на схилах і особливо в руслі і заплаві малої річки, що  протікає в балці – дуже багато слідів важко прохідної техніки.

В гирловій частині балки поряд з с.Мала Бугаївка розміщено стаціонарний табір, біля якого на момент обстеження базувались 5 важкопрохідних автомобілів.

 

Інформація про проведення на Київщині джипінг-змагань в околицях заказника була відома і раніше, проте не було відомо де саме вони відбувались.

http://www.motori.ua/media/motori_articles/Gaplyk_trofi_2011_sostoyalos/

Василюк О.

Обстеження провели 6.07.2014 Шевченко М., Мосякін А., Василюк О., Ширяєва Д., Демченко Д., Балашов І.
Заказник зайнятий переважно рудеральною рослинністю. На схилах балки з різною успішністю збереглись окремі сосни, які вірогідно, колись займали всю балку. Біля днища виявлені залишки колишніх ставків. Робимо висновок, що колись територія нинішнього степового закзаника була штучною лісопосадкою та ставками, а до того на дні балки текла річка. Відповідно, вказане добре пояснює причину збідненого видового складу та практично відсутніх рідкісних видів рослин.

 

Зроблені висновки підтверджуються аналізом історичних карт.

Дослідження, проведене у 2013 році С.Єфіменком та А.Литвиненком, показало, що Кадастрова карта  показує земельні ділянки, надані всупереч законродавству, в межах території ПЗФ. Детальніше читайте на сторінці дослідження.

Фото



Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind