Лісовий заказник місцевого значення «Уютне»

Район:

Заказник розташовується в межах ДП «Білоцерківське лісове господарство», Сквирського лісництва – кв. 21 всі виділи в адміністративних межах Шаліївської сільської ради Сквирського району. Площа заказнику складає 59 га. Оголошений рішенням 16 сесії ХХІ скликання Київської обласної ради від 10.03.1994р.

Заказник являє собою систему двох розташованих порядбалок, розділених гривкою. Тут переважають насадження листяного лісу із домінуванні в деревостані ясена, що є рідкісним для області. Значну участь у деревостані беруть також дуб звичайний та ясен, місцями – липа, наявні береза,дика груша, лісова яблуня. Травостій складають типові неморальні види, такі як купени лікарська та багатоквіткова, жовтець кашубський, чина весняна, фіалка дивна, копитняк європейський. У зв’язку із значною зволоженістю, особливо по днищу та в прилеглих частинах, відмічені такі вологолюбиві види як розври-трава дрібноквіткова, що переважає на окремих ділянках, кропива дводомна, щитник чоловічий,безщитник жіночий, хміль. Із малопоширених видів слід відмітити купену широколисту, валеріану високу, воронець колосистий. Є великі популяції цінних лікарських рослин – первоцвіту весняного, конвалії травневої, собачої кропиви п’ятилистої. Найбільший ботанічний інтерес має наявність в масиві великих популяцій лілії лісової, занесеної до ЧКУ. В масиві на схилі балки є культури вільхи сірої віком 40-45 років – виду, який в Україні трапляється по гірських річках Карпат та на рівнині насаджень не утворює. Також наявні культури ялини, в яких вона досягає висоти 24-26 м та діаметра 42-44 см.

Результати обстеженняОбстеження проведене  10.09.2011 та 13.06.2012

Територія заказника являє собою розміщений окремо від інших лісових масивів фрагмент листяного лісу. В межах заказника розміщене невелике за площею благоустроєне поховання, огороджене оградками.

На  момент обстеження не виявлено жодних рубок. Ліс знаходить у задовільному стані. Близько третини урочища складають насадження з домінуванням дубу і близько  2/3 – ясеня. В центрі урочища розміщено невеличкий виділ 11, утворений насадженнями ялини.

Заказник обладнаний шлагбаумами, інформаційним аншлагом та охоронними знаками. Разом з тим, на момент проведення обстеження, інформаційний аншлаг розламаний невідомими мародерами. Примітно, що подібна ситуація помічена нами і у сусідньому заказнику «Пустоварівка».

Вся територія заказника складена лісами штучного походження.

Василюк О.


ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind