Ландшафтний заказник загальнодержавного значення Урочище “Мутвицьке”

Район:

Ландшафтний заказник загальнодержавного значення Урочище “Мутвицьке” знаходиться в межах Забуянської сільської ради та займає площу 785 га. Знаходиться у підпорядкуванні ДП „Макарівське лісове господарство”, Забуянського лісництва – кв. 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 (входять всі виділи) в адміністративних межах Ніжиловицької, Забуянської та Королівської сільських рад Макарівського району

Об’єкт був створений згідно з Указом Президента України від 20.08.1996р. №715/96.
Охороняється типовий ландшафт півдня Київського Полісся, який зберігається в долині р. Мутвиці. Добре збережений рослинний покрив цієї території представлени лісами та болотами.

Лісова рослинність представлена переважно дубовими, сосново-дубовими та мішаними лісами ліщиново-конвалієвими, ордяковими та різнотравними. Відмічені ділянки дубового лісу трясучковидноосокового, який знаходиться тут на східній межі свого поширення. Невеликими плямами трапляються тут ділянки грабового лісу. Найбільші площі серед лісової рослинності займають мішані насадження, де в деревостані переважає дуб звичайний з домішкою сосни звичайної, берези повислої та осики. В другому ярусі цих лісів відмічені клен гостролистий та липа серцелиста, поодиноко граб звичайний. Підлісок утворює ліщина звичайна.

Серед типових лісових видів тут багато костяниці, поодиноко зростають просянка розлога, перстач білий, воронець колосистий, чистець лісовий, типові лісові осоки – осока пальчаста, бліда, сусідня, а також затінкова – вид, занесений до Червоної книги України. Тут також виявлені дюбка дволиста, гніздівказ звичайна, коручка чемерниковидна та темночервона, а також лілія лісова, що теж занесені до ЧКУ.

Характерними в заказнику є болота, які займають найбільш знижені місця в рельєфі та невеликими ділянками розміщуються біля ставу. Став являє собою перегачене русло річки Мутвиці. Болота евтрофного типу. Переважають чагарникові болота з вербою попелястою та очеретом звичайним у трав’яному покриві, менші площі займають осокові болота. Болота обводнені, тут гнізиться чорний лелека, є поселення бобрів.

(Джерело: Фіторізноманіття Українського Полісся та його охорона/Під. заг. ред. Т.Л. Андрієнко. – Київ: Фітосоціоцентр, 2006. – 316 с.)

Результати обстеженняДослідження, проведене у 2013 році С.Єфіменком, показало, що Кадастрова карта  показує земельні ділянки, надані всупереч законродавству, в межах території ПЗФ. Детальніше читайте на сторінці дослідження.

У 2015 році Андрій Плига провів обстеження рубок в об’єкті з часу його створення і до 2014  року. На території заказника “Урочище Мутвицьке”  виявлені рубки площею  44   га.

http://texty.org.ua/pg/news/editorial/read/59939/

http://texty.org.ua/pg/article/textynewseditor/read/59871/

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind