Гідрологічний заказник місцевого значення “Урочище “Кончаки”

Район:

Заказник розташовується в межах ДП «Фастівське лісове господарство», Снітинського лісництва – кв. 60 вид. 1, 2, кв. 61 вид. 1, 16, кв. 62 вид. 1 в адміністративних межах Дідівщанської сільської ради Фастівського району. Об’єкт займає площу в 72 га. Оголошений рішенням 16 сесії ХХІ скликання від 10 березня 1994 р. Київської обласної ради народних депутатів «Про оголошення нововиявлених та резервування цінних для заповідання територій природно-заповідного фонду місцевого значення.

Ділянка має гідрологічну цінність, оскільки розміщена в заплаві р. Ірпінь. Тут переважають вільхові насадження з густим трав’яним покривом, де переважають угруповання осок. На території зростають лікарські рослини, а також пальчатокорінник травневий, занесений до Червоної книги України.

Результати обстеженняОбстеження проведене  13.06.2012

Вся територія заказника складена лісами штучного походження, розміщеними в заплаві р.Ірпінь. Частина урочища заболочена. В цілому, урочище знаходиться в дуже гарному природному стані, на момент  обстеження не виявлено ні рубок ні будь-яких інших негативних  антропогенних впливів. На півночі урочища виявлена рубка минулих років.

Перспективним є розширення об’єкту на  південь, на прилеглі ділянки заплавних лісів вздовж р.Ірпінь, а також на саму заплаву річки, адже саме на ділянці, прилеглій до заказника, заплава Ірпеня має взірцевий природний стан та потребує заповідання.

В урочищі наявні охоронні знаки.

Василюк О.

 

***

У 2015 році Андрій Плига провів обстеження рубок в об’єкті з часу його створення і до 2014 pоку. На території заказника “Кончаки”  виявлені рубки площею  3,7  га.

http://texty.org.ua/pg/news/editorial/read/59939/

http://texty.org.ua/pg/article/textynewseditor/read/59871/

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind