Ландшафтний заказник місцевого значення “Стугна”

Район:

Знаходиться межах Державного підприємства „Київське лісове господарство”, Обухівського лісництва – кв. 43 вид. 1-24; кв. 44 вид. 4, 5, 14, 19-25, 27 в адміністративних межах Обухівської міської ради Обухівського району та займає площу в 58,5 га. Об’єкт оголошений рішенням Київської обласної ради двадцять четвертого скликання від 20 листопада 2003р. №133-10-XXIV „Про нововиявлені території та об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області”.

Заказник являє собою унікальний лісовий масив з рідкісними рослинними угрупуваннями та різними видами рослин у прибережній смузі річки Стугна, представлений сосновими насадженнями.

Результати обстеженняОбстеження проведене 22.07.2012 р.

Заказник розміщений на просторово відмежованій ділянці в заплав і р.Стугна.  Після видобування піску для будівництва м.Українка, на західній околиці міста утворені обширні озера, посеред яких в якості острова лишається ділянка соснових лісів. Південна частина цієї ділянки і є заказником «Стугна».  Окремі фрагменти «острова» зайняті старими дачними кооперативами.

Завдяки просторовій відмежованості заказник знаходиться  у вкрай незначному антропогенному навантаженні. Відвідувачів в ньому майже немає, ліс знаходиться у природному стані. Разом з тим нами виявлені факти, які перекреслюють позитивне враження про ситуацію в заказнику.

Зокрема в центральній частині заказника навіть за даними  ДЗЗ добре простежуються 2 великі рубки. Через весь заказник прокладена капітальна дорога, що веде до будівництва котеджного містечка вздовж південної межі заказника, на березі ставкового комплексу. Разом з тим, окремі будинки судячи з усього вже знаходяться і в заказнику. Більше того, будівельні матеріали, тимчасове поселення будівельників і звалище відходів будівництва розміщені у заказнику.

За результатами обстеження к.б.н. І.Ю. Парнікозою складено сучасний опис заказника.

Василюк О.

 

Дослідження, проведене у 2013 році О.Соколенком, показало, що Кадастрова карта  показує земельні ділянки, надані всупереч законродавству, в межах території ПЗФ. Детальніше читайте на сторінці дослідження.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind